Przewodnik po parkach rozrywki

Magic Kingdom® (Walt Disney World Resort®)

Magic Kingdom to park tematyczny powstały w 1971 roku jako pierwszy z 4 parków tematycznych, wchodzących w skład kompleksu rozrywkowego Walt Disney World Resort na Florydzie, tuż obok Orlando.

Walt Disney World Resort składa się z 3 kolejnych parków tematycznych (Epcot, Disney's Hollywood Studios i Disney's Animal Kingdom) oraz 2 parków wodnych (Typhoon Lagoon i Blizzard Beach). Jest to ogromny kompleks rozrywkowy, największy na świecie - w sumie jego powierzchnia wynosi aż 12 732 ha! Taką samą powierzchnię ma np. San Francisco. Pod względem 'wieku', jest to drugi najstarszy z kompleksów rozrywkowych Disneya, ponieważ jako pierwszy zaczął się rozwijać Disneyland w Anaheim w stanie Kalifornia (od 1955 roku - Disneyland Park, do którego w 2001 dobudowano Disney California Adventure®).

Najbardziej charakterystyczną budowlą Magic Kingdom jest Cinderella Castle, czyli zaczarowany zamek Kopciuszka. Jest to zarazem nieodłączny symbol bajek Disneya, a wygląd tego zamku nawiązuje do kilku faktycznie istniejących zamków i pałaców, w szczególności na bawarskiego zamku Neuschwanstein.

W Magic Kindom znajdziemy mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, a na parkowych alejkach spotkamy postacie z bajek i filmów Disneya. Magic Kingdom składa się z następujących krain tematycznych:

  • Main Street, U.S.A. - typowa główna ulica amerykańskiego miasteczka;
  • Adventureland - Kraina Przygód;
  • Frontierland - Świat Pogranicza;
  • Liberty Square - Plac Wolności;
  • Fantasyland - Kraina Czarów;
  • Tomorrowland - Kraina Jutra.

Magic Kingdom to najbardziej popularny park rozrywki na świecie! Przyciąga rocznie ponad 20 milionów odwiedzających. Warto wiedzieć, że pierwszą dziesiątkę najbardziej popularnych parków na świecie stanowią w większości parki Disneya (znajdujące się w USA, we Francji oraz w Japonii).

Kontakt / Więcej informacji

Magic Kingdom® (Walt Disney World Resort®)
Lokalizacja
Lake Buena Vista, FL, Floryda, USA
Data otwarcia
październik 1971
Rozmiar
43 ha
Liczba gości
20 450 000 w 2017 r.   

Jedziesz do: Magic Kingdom® (Walt Disney World Resort®)?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Magic Kingdom® (Walt Disney World Resort®)

pokaż wszystkie

Aktualności o Magic Kingdom® (Walt Disney World Resort®)

Parki w pobliżu

Przychodzące wyszukiwane hasła

przewodnik disneyworld, bajki wold disney, bilet disneylend orlando, disney world floryda bilety, disney world na florydzie, disney world orlando bilety, fantasyland na florydzie, koszt biletu walt disney world, magic kingdom, magic kingdom park pl

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >