Przewodnik po parkach rozrywki

Magic Kingdom® (Walt Disney World Resort®)

Magic Kingdom to park tematyczny powstały w 1971 roku jako pierwszy z 4 parków tematycznych, wchodzących w skład kompleksu rozrywkowego Walt Disney World Resort na Florydzie, tuż obok Orlando.

Walt Disney World Resort składa się z 3 kolejnych parków tematycznych (Epcot, Disney's Hollywood Studios i Disney's Animal Kingdom) oraz 2 parków wodnych (Typhoon Lagoon i Blizzard Beach). Jest to ogromny kompleks rozrywkowy, największy na świecie - w sumie jego powierzchnia wynosi aż 12 732 ha! Taką samą powierzchnię ma np. San Francisco. Pod względem 'wieku', jest to drugi najstarszy z kompleksów rozrywkowych Disneya, ponieważ jako pierwszy zaczął się rozwijać Disneyland w Anaheim w stanie Kalifornia (od 1955 roku - Disneyland Park, do którego w 2001 dobudowano Disney California Adventure®).

Najbardziej charakterystyczną budowlą Magic Kingdom jest Cinderella Castle, czyli zaczarowany zamek Kopciuszka. Jest to zarazem nieodłączny symbol bajek Disneya, a wygląd tego zamku nawiązuje do kilku faktycznie istniejących zamków i pałaców, w szczególności na bawarskiego zamku Neuschwanstein.

W Magic Kindom znajdziemy mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, a na parkowych alejkach spotkamy postacie z bajek i filmów Disneya. Magic Kingdom składa się z następujących krain tematycznych:

  • Main Street, U.S.A. - typowa główna ulica amerykańskiego miasteczka;
  • Adventureland - Kraina Przygód;
  • Frontierland - Świat Pogranicza;
  • Liberty Square - Plac Wolności;
  • Fantasyland - Kraina Czarów;
  • Tomorrowland - Kraina Jutra.

Magic Kingdom to najbardziej popularny park rozrywki na świecie! Przyciąga rocznie ponad 20 milionów odwiedzających. Warto wiedzieć, że pierwszą dziesiątkę najbardziej popularnych parków na świecie stanowią w większości parki Disneya (znajdujące się w USA, we Francji oraz w Japonii).

Kontakt / Więcej informacji

Magic Kingdom® (Walt Disney World Resort®)
Lokalizacja
Lake Buena Vista, FL, Floryda, USA
Data otwarcia
październik 1971
Rozmiar
43 ha
Liczba gości
6 941 000 w 2019 r.    -201% w stos. do 2018 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Magic Kingdom® (Walt Disney World Resort®)

pokaż wszystkie

Aktualności o Magic Kingdom® (Walt Disney World Resort®)

Parki w pobliżu