Przewodnik po parkach rozrywki

Disney's Animal Kingdom® (Walt Disney World Resort®)

Disney’s Animal Kingdom® to park tematyczny powstały w 1998 roku jako ostatni z 4 parków tematycznych, wchodzących w skład kompleksu rozrywkowego Walt Disney World Resort na Florydzie, tuż obok Orlando.

Walt Disney World Resort składa się jeszcze z 3 kolejnych parków tematycznych (Magic Kingdom, Epcot, Disney's Hollywood Studios) oraz 2 parków wodnych (Typhoon Lagoon i Blizzard Beach). Jest to ogromny kompleks rozrywkowy, największy na świecie - w sumie jego powierzchnia wynosi aż 12 732 ha! Taką samą powierzchnię ma np. San Francisco.
Jest to zarazem drugi największy powierzchniowo park rozrywki na świecie - gdy do parku Six Flags Great Adventure włączymy przyległy park Wild Safari.

Pod względem 'wieku', jest to drugi najstarszy z kompleksów rozrywkowych Disneya, ponieważ jako pierwszy zaczął się rozwijać Disneyland w Anaheim w stanie Kalifornia (od 1955 roku Disneyland Park, do którego w 2001 dobudowano Disney California Adventure®).

Pod względem powierzchni, Disney’s Animal Kingdom stanowi największy park rozrywki wśród parków Disneya - zajmuje powierzchnię 200 ha! Jego motyw przewodni stanowi świat zwierząt. Znajdujemy się w ich królestwie, co stwarza doskonałą okazję, by przyjrzeć im się z bliska, ale pozostając w bezpiecznej odległości.

Park podzielony jest na 5 krain tematycznych:

  • Afryka;
  • Camp Minnie-Mickey - Obozowisko Myszki Mickey i Myszki Minnie;
  • DinoLand U.S.A. - Świat Dinozaurów;
  • Discovery Island - Wyspa Odkrywców;
  • Azja.

Kontakt / Więcej informacji

Disney's Animal Kingdom® (Walt Disney World Resort®)
Lokalizacja
Lake Buena Vista, FL , Floryda, USA
Data otwarcia
kwiecień 1998
Rozmiar
200 ha
Liczba gości
4 166 000 w 2020 r.    -233% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Disney's Animal Kingdom® (Walt Disney World Resort®)

pokaż wszystkie

Aktualności o Disney's Animal Kingdom® (Walt Disney World Resort®)

Parki w pobliżu