Przewodnik po parkach rozrywki

Cedar Point

Magnum XL-200

W momencie otwarcia był najwyższym i najszybszym roller coasterem (o zamkniętym obwodzie) na świecie! Mówi się, że od tego właśnie momentu zaczęła się rywalizacja parków o posiadanie roller coasterów z takimi właśnie zaszczytnymi tytułami...
Liczne air-time'y podczas jazdy oraz tunele urozmaicają tę kultową przejażdżkę.
W latach 1998, 1999 i 2000 nagrodzony Golden Ticket Award jako najlepszy roller coaster ze stali (dopóki 'młodszy brat' Millennium Force nie zabrał mu tego tytułu...).

Rodzaj atrakcji
Atrakcje ekstremalne
Roller coaster
Hyper coaster
Lift roller coaster
Steel roller coaster
Rok otwarcia
1989
Maks. prędkość
116 km/h
Długość toru
1556 metrów
Wysokość
62 metrów
Dokładamy wszelkich starań aby informacje dotyczące parków rozrywki, podane na stronach Przewodnika Parkmania.pl były jak najbardziej aktualne. Może się jednak zdażyć, że będą one niekompletne bądź nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne informacje na temat parku należy zawsze kontaktować się bezpośrednio z parkiem lub odwiedzic jego oficjalna strone internetowa.
Ze względów bezpieczeństwa w niektórych atrakcjach w parku obowiązują ograniczenia co do wzrostu i/lub wieku a także osób w szczególnej kondycji medycznej lub inne. Sprawdź to na oficjalnej stronie internetowej parku.
Każdy park zastrzega sobie prawo do zamknięcia, zmodyfikowania, opóźnienia lub odwołania bez wcześniejszego uprzedzenia pokazów, atrakcji, części parku, wydarzeń, sklepów i restauracji.

Galeria filmów

Magnum XL-200

Galeria zdjęć

Magnum XL-200
Magnum XL-200
Magnum XL-200
Magnum XL-200
Magnum XL-200

Jedziesz do: Cedar Point?