Przewodnik po parkach rozrywki

Cedar Point

Top Thrill Dragster

Roller coaster dla lubiących prędkość i adrenalinę. W 3,9 sekundy rozpędzimy się do 190 km/h! Cała przejażdżka trwa tylko 17 sekund (!), ale niesamowite wrażenia pozostają o wiele dłużej. Jeśli będziecie mieli szczęście/nieszczęście, może przytrafi Wam się tzw. rollback, czyli Wasz pociąg 'nie da rady' dojechać do samego końca wzniesienia, więc stoczy się i wróci tyłem w kierunku stacji...
Do 2005 był najwyższym roller coasterem na świecie - wtedy to w innym parku powstał Kingda Ka, drugi z dwóch tylko strata coasterów, jakie do tej pory zbudowano.

Rodzaj atrakcji
Atrakcje ekstremalne
Roller coaster
Launched roller coaster
Steel roller coaster
Strata coaster
Rok otwarcia
2003
Maks. prędkość
190 km/h
Długość toru
850 metrów
Wysokość
130 metrów
Dokładamy wszelkich starań aby informacje dotyczące parków rozrywki, podane na stronach Przewodnika Parkmania.pl były jak najbardziej aktualne. Może się jednak zdażyć, że będą one niekompletne bądź nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne informacje na temat parku należy zawsze kontaktować się bezpośrednio z parkiem lub odwiedzic jego oficjalna strone internetowa.
Ze względów bezpieczeństwa w niektórych atrakcjach w parku obowiązują ograniczenia co do wzrostu i/lub wieku a także osób w szczególnej kondycji medycznej lub inne. Sprawdź to na oficjalnej stronie internetowej parku.
Każdy park zastrzega sobie prawo do zamknięcia, zmodyfikowania, opóźnienia lub odwołania bez wcześniejszego uprzedzenia pokazów, atrakcji, części parku, wydarzeń, sklepów i restauracji.

Galeria filmów

Top Thrill Dragster
Top Thrill Dragster

Galeria zdjęć

Top Thrill Dragster
Top Thrill Dragster
Top Thrill Dragster
Top Thrill Dragster
Top Thrill Dragster
Top Thrill Dragster

Jedziesz do: Cedar Point?