Przewodnik po parkach rozrywki

Europa-Park

Największy park rozrywki w Niemczech, drugi w 2015 roku pod względem liczby odwiedzających w Europie (pierwsze miejsce zajmuje Disneyland Park Paris).

Na 95 hektarach znajduje się 16 krain tematycznych, w większości związanych z europejskimi krajami i regionami. Są to między innymi Niemcy, Anglia, Francja, Grecja, Holandia, Włochy, Austria, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Region Skandynawii, Zaczarowany Las, Hiszpania, Irlandia, Kraina Przygody i Islandia.

W parku jest aż 13 rollercoasterów, 9 typowo wodnych przejażdżek, a także wiele innych ekscytujących atrakcji -  w tym mnóstwo pokazów.

Europa-Park to wielki ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy. Na jego terenie zlokalizowane są cztery hotele, domek gościnny, wioska tipi, a także kemping. Największy z hoteli - Colosseo, to na nowo odtworzone rzymskie koloseum.

Kontakt / Więcej informacji

Europa-Park
Lokalizacja
Rust, Niemcy
Data otwarcia
lipiec 1975
Rozmiar
95 ha
Liczba gości
5 500 000 w 2015 r.    +9% w stos. do 2014 r.

Jedziesz do: Europa-Park?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Europa-Park

pokaż wszystkie

Aktualności o Europa-Park

Przychodzące wyszukiwane hasła

europa park, europa park niemcy, europapark, disneyland niemcy, europa park w niemczech, europa park cennik, euro park niemcy, europark niemcy, park rozrywki niemcy, europa park germany

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >