Przewodnik po parkach rozrywki

Heide-Park

Heide-Park to największy park rozrywki w północnych Niemczech, zlokalizowany w okolicy miasta Soltau, niedaleko Hamburga. Ten otwarty w 1978 roku park zajmuje około 85 ha powierzchni.

→ Sprawdź ceny biletów wstępu do Heide-Parku

W parku znajdziemy ponad 40 różnych atrakcji skierowanych do odwiedzających w każdym wieku, ulokowanych w 5 krainach tematycznych. Większość z nich zadowoli rodziny z dziećmi. Poszukiwacze ekscytujących wrażeń również znajdą coś dla siebie.

Fani adrenaliny i szybkości nie będą zawiedzeni. Tu znajduje się jedyny w Niemczech wing-coaster „Flight of the Demons”. „Colossos" to z kolei najwyższy i najszybszy drewniany coaster w Europie. Dzięki dive-coasterowi Krake, najpierw wzniesiemy się stromo w górę, a następnie zanurzymy z impetem pionowo w głębiny. 

Młodszych natomiast czeka interaktywne polowanie na duchy w atrakcji Ghostbusters 5D, a najmłodsi będą się świetnie bawić w "Peppa Pig Land", krainie tematycznej z 5 atrakcjami.

Heide-Park należy do sieci parków zarządzanych przez Merlin Entertainments, która operuje wieloma znanymi parkami rozrywki w Europie, takimi jak np. Alton Towers, Thorpe Park, Gardaland oraz parki LEGO® (Legoland Billund w Danii, Legoland Deutschland i Legoland Windsor).

Kontakt / Więcej informacji

Heide-Park
Lokalizacja
Soltau, Niemcy
Data otwarcia
sierpień 1978
Rozmiar
85 ha
Liczba gości
950 000 w 2020 r.    -79% w stos. do 2019 r.

Jedziesz do: Heide-Park?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Heide-Park

pokaż wszystkie

Aktualności o Heide-Park