Kulturinsel Einsiedel

Kulturinsel – Tajemnicza Kraina Turisede z niesamowitym parkiem przygody i Hotelem Domków na Drzewach po obu stronach Nysy.
Zoo na szczycie dachu? Nocleg w koronach drzew? Podziemne labirynty i wiszącetunele? Nawiedzony las? Wieczorny relaks w Balii Kanibala? Teatralna uczta z biesiadą? To i wiele innych atrakcji znajdziecie w Parku Przygody Kulturinsel. Zaledwie 20 km od Zgorzelca/Görlitz, w miejscowości Zentendorf i Bielawa Dolna, znajduje się unikalne na skalę Europy miejsce, zaliczane przez prestiżowy magazyn do 10 cudów architektury lasu. To tu wśród lasów leżących nad malowniczą Nysą, powstał hoteldomków na drzewie, a w okół niego park z niesamowitymi drewnianymi budowlami iatrakcjami dla całej rodziny.

Łowcy Przygód – mali i duzi
Kulturinsel to obowiązkowy punkt dla Łowców Przygód w każdym wieku. Jest tu coś dla entuzjastów wspinania się po oryginalnych budowlach i dla tych, którzy wolą odkrywać tajemne przejścia i tunele. Okoliczne lasy są idealnym miejscem na wycieczki rowerowe, a pobliska Nysa zaprasza na spływy pontonowe. Kontakt ze zwierzętami jest właściwie nieskrępowany. Spacerowaliście kiedyś z pawiami? Tutaj bardzo szybko przestanie Wasto dziwić. Większość zamieszkujących Park zwierząt jest na wyciągnięcie ręki – możnawięc pogłaskać np. kozy, owce, gęsi, ale też nieco bardziej egzotyczne: lamy i wielbłądy. W niezwykłe zdumienie wprawia fakt, że niektóre zwierzęta mieszkają na dachach..i  że na dachy te można swobodnie wejść.

Tajemnicza Kraina Turisede
Kulturinsel to miejsce z fascynującą i działającą na wyobraźnie historią. Fabuła osnuta jest wokół cywilizacji tajemniczego ludu Turisede. Mówi się, że tysiące lat temu zamieszkiwał on tereny centralnych Łużyc i do perfekcji opanował sztukę budowania wdrewnie. Z jego losami i osiągnięciami można zapoznać się zwiedzając muzeum (Historum) znajdujące się przy wejściu głównym. Legenda głosi, że jednym z osiągnięć cywilizacyjnych Turisedyjczyków był zwyczaj osiedlania się w domkach na drzewie. Stąd na terenie parku oferowane są noclegi wdrewnianych domkach. Ale jeśli myślicie, że jest to kilka desek zbitych na krzyż, tobardzo się mylicie. Domki to małe arcydzieła – każdy z nich jest unikalny, inaczej wyposażony, każdemy patronuje inny duch ludu Turisede (a jeśli już o duchach mowa –każdy z nocujących gości przeżyje tu „Przygodę o Północy”- specjalną zabawę organizowaną na terenie parku). Większość z domków połączona jest naziemnymi tarasami.

Na miłośników nocowania z przygodami, oprócz domków na drzewie, czekaja również: Ziemianki, Osiedle Leśne, namioty Biwakum, Nadrzewne Łoża, czy Kokony Snów – każdyznajdzie tu coś na swoją kieszeń i wyobraźnie.

Po polskiej stronie – Zakątek Turiusa
Park Przygody Kulturinsel rozpościera się także po polskiej stronie Nysy Łużyckiej, we wsi Bielawa Dolna. Również tutaj, w Zakątku Turiusa, czekają na gości liczne atrakcje – przyjazne zwierzęta we Wspólnocie Bawołów, Labiryncie Kóz, strzelnica 3D, Leśnagaleria sztuki ludu Turisede. Wieża widokowa – Camera Obscura – daje niepowtarzalną okazję do obserwacji okolicy. Kawiarnia, w której zainstalowana została gra typu escaperoom „Tajemna kryjówka”, opowiada historię ekscentrycznego badacza dziejów Turisede, hrabiego Welldone. Celem jego poszukiwań był ponoć tajemniczy skrabTurisedyjczyków..Pierwsze wzmianki o jego bytności w Bielawie Dolnej pojawiają się wlatach 60-tych XIX wieku. Wszelki słuch po nim ginie w dramatycznych okolicznościachw kwietniu 1945 roku..Dodatkową atakcją tej kolorowej wioseczki jest bezsprzecznie Ogród Rzeźb, w którym można podziwiać drewniane dzieła sztuki autorstwa Pana Mieczysława Grabuńczyka.

Kontakt / Więcej informacji

Kulturinsel Einsiedel
Lokalizacja
Neißeaue OT Zentendorf, Niemcy
Data otwarcia
1992
Rozmiar
7 ha

Jedziesz do: Kulturinsel Einsiedel?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Kulturinsel Einsiedel