Przewodnik po parkach rozrywki

Oceanika

Oceanika to kompleks wielkoformatowych zbiorników o łącznej pojemności 250 tysięcy litrów. Jest najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce.

W akwariach Oceaniki znalazły się ryby z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. W każdym zbiorniku odtworzono inny biotop. W zbiorniku z biotopem Azji pływają m.in. sumy pangi, tołpygi, bagarius sum ludojad czy arowany azjatyckie oraz  kilka ryb, które wyginęły już w  warunkach naturalnych. Wśród ryb z Ameryki Południowej są bardzo rzadkie sumy, ryby kostnojęzykowe , pielęgnice czy prapłaziec- ryba dwudyszna, której przodkowie dali początek dominacji czworonożnych zwierząt na suchym lądzie.

W Oceanice znalazł się również zbiornik z rybami z Malawi, a w nim 50 gatunków kolorowych ryb o różnych wzorach oraz akwarium z niezwykłymi rybami rafowymi, na co dzień zamieszkującymi wielkie rafy koralowe słonych wód. Kolejny zbiornik to królestwo ryb z szelfu kontynentalnego, które na rafach są tylko gośćmi, m.in. płaszczka o polskiej nazwie klaster miodu, orleń oraz Rocha, która swoim kształtem przypomina gitarę. W tym akwarium pływają też żarłacze- czarnopłetwy i żarłacz gruby oraz kilka innych niezwykłych gatunków, jak Ognica pstra o silnym jadzie powodującym ogromny ból po ukłuciu kolcem jadowym, mureny o czterech szczękach, czy też ryby produkujące żwirek koralowy który jest atrakcją na tropikalnych plażach.

Wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest niecka z tzw. akwarium dotykowym, w którym można samodzielnie nakarmić ryby. W walcu nad niecką żyją ryby ławicowe z Ameryki Południowej- stado neonów Innesa  oraz otosy i pielęgniczki.

Jednak w Oceanice oprócz ryb znalazło się też wiele innych wodnych stworzeń, m.in. azjatyckie jaszczurki, żółwie, traszki chińskie, czy zwierzęta zamieszkujące las namorzynowy. Są też zbiorniki z ośmiornicami, łodzikami, krabami japońskimi  i meduzami, których ciało w ponad 90% składa się z wody.

Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne.

 

Oceanika otwarta jest codziennie w godzinach 10.00-18.00.


Kontakt / Więcej informacji

Oceanika
Kategoria
Inne parki tematyczne
Lokalizacja
Zagnańsk, Świętokrzyskie

Jedziesz do: Oceanika?

pokaż wszystkie

Aktualności o Oceanika

Parki w pobliżu

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >