Przewodnik po parkach rozrywki

LEGO® House

Dotąd to klocki LEGO® imitowały prawdziwą architekturę. W przypadku LEGO® House jest jednak inaczej – to wykorzystywane na co dzień w budownictwie materiały udają, że są wykonane z plastiku. W efekcie budynek najnowszej atrakcji w Billund wygląda dokładnie tak jak domki z klocków LEGO®.

→ Sprawdź ceny biletów wstępu do LEGO® House w Billund

LEGO® House, tak samo jak istniejący niemalże tuż obok, park rozrywki LEGOLAND jest wyrazem wszystkich najważniejszych wartości LEGO® (Nazwa jest skrótem od duńskich słów „Leg godt”, czyli baw się dobrze. To samo słowo po łacinie oznacza jednak łączyć i uczyć się).

W budynku znajdują się cztery strefy tematyczne (Experience Zones). Każdej z nich odpowiada inny kolor i rodzaj umiejętności, jaka uaktywnia się podczas zabawy klockami LEGO®.

  • Czerwona – strefa kreatywna. Na środku sali znajdują się wyspy wypełnione w całości klockami LEGO®. To co z nich ostatecznie powstanie będzie zależeć wyłącznie od Waszej wyobraźni.
  • Zielona – strefa wspólnej zabawy. Zabawa klockami LEGO® nie tylko rozwija wyobraźnię, ale uczy też wzajemnej komunikacji. Dlatego w zielonej strefie zamiast budowli można tworzyć własne figurki LEGO®. Mnogość elementów pozwala na wykreowanie ponad 100 różnych postaci.
  • Niebieska – strefa logiki. Wcielimy się tu rolę architekta-urbanisty. Dzięki temu dowiemy się, jak skomplikowanym zadaniem jest planowanie miasta. Na tym nie kończą się jednak atrakcje niebieskiej strefy: można tam również nauczyć się nawigowania statkiem, zbudować z klocków własny samochód i wykorzystać go do zabawy na rampie.
  • Żółta – strefa emocji. W strefie żółtej można stworzyć z klocków własnego pupila – rybkę, psa, papugę, pająka lub jakiekolwiek inne zwierzę. Wydzielono też osobna strefę dla tych, którzy zamiast opiekować się zwierzętami, wolą pielęgnować rośliny.

Osobną strefę stanowi galeria najwybitniejszych konstrukcji wykonanych wyłącznie z klocków LEGO® (Masterpiece Gallery). W budynku znajdziemy także Tree of Creativity - ogromne drzewo zbudowane z klocków, dziewięć placów zabaw ulokowanych na tarasach, trzy restauracje oraz LEGO Forum®. Oczywiście, nie zabrakło tu też sklepu z klockami LEGO®.

Kontakt / Więcej informacji

LEGO® House
Lokalizacja
Billund, Dania
Data otwarcia
wrzesień 2017
Rozmiar
1.2 ha

pokaż wszystkie

Atrakcje w LEGO® House

pokaż wszystkie

Aktualności o LEGO® House

Parki w pobliżu