Przewodnik po parkach rozrywki

[AKTUALIZACJA] W Mielniku powstanie Park Historyczny Trylogia

Tagi: Park Tematyczny, Mielnik, Adam Tobota, Park Historyczny Trylogia, Henryk Sienkiewicz

[AKTUALIZACJA] W Mielniku powstanie Park Historyczny Trylogia

Na Podlasiu ma powstać park historyczny inspirowany powieściami Henryka Sienkiewicza. Prawdziwa gratka dla fanów trylogii oraz ciekawe miejsce na lekcje historii i języka polskiego dla uczniów.

Scenografia w parku ma nawiązywać do XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Na około 21 hektarach powierzchni znajdą się budynki i miejsca związane z 'Trylogią' a także kilkadziesiąt tysięcy rekwizytów wykorzystanych w adaptacjach 
filmowych powieści. 

Wejście do parku będzie przez Bramę Zbaraża, a tuż za nią znajdą się Dzikie Pola, gdzie mają odbywać się jarmarki, pokazy i turnieje. Stąd będzie można pójść dalej by zwiedzić wieś Lubicz, którą odziedziczył Andrzej Kmicic, czy zobaczyć kresową stanicę Chreptiów, gdzie komendantem był Wołodyjowski. W zalesionej części parku znajdzie się tzw. Czarci Jar, gdzie będzie można odwiedzić grób Wołodyjowskiego i zwiedzić chatę wiedźmy Horpyny.
Wczoraj na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej przedstawiono koncepcję architektoniczną parku. Park, jak powiedział, wójt gminy Mielnik Adam Tobota ma powstać do 2020 roku, a pierwsze prace mogą zostać rozpoczęte w przyszłym roku, jeśli tylko gmina uzsyska finansowanie ze środków unijnych. Park Trylogia jest pierwszym parkiem tematycznym tego typu i na taką skalę we wschodniej Polsce.

 

[AKTUALIZACJA 07.05.2012]
25 kwietnia w Bialsku Podlaskim wójt gminy Mielnik Adam Tobota podpisał z Panem Henrykiem Bogdanem z Agencji Nieruchomości Rolnych akt notarialny o nieodpłatnym przekazaniu gruntów pod budowę parku Trylogia. Jest to prawie 39 hektarów o szacowanej wartości ponad 850 tysięcy złotych. 


Podpisanie aktu notarialnego

Pozostałe grunty, na których ma powstać Trylogia już wcześniej były własnością gminy Mielnik. W połączeniu z przekazanymi terenami będą stanowiły obszar funkcjonowania całego parku. Znajdują się tam rozległe pola oraz tereny zalesione, które są bardzo ciekawie ukształtowane przez rozmaite wzniesienia, jary i wąwozy. Da to doskonałą, naturalną podstawę funkcjonowania parku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.