Przewodnik po parkach rozrywki

Kraków z lotu ptaka? To możliwe!

Tagi: Funpass, Kraków, Diabelski Młyn, Tourist Wheel

Kraków z lotu ptaka? To możliwe!

Sporą niespodziankę przeżyli w ostatnich dniach krakowianie oraz turyści, tak licznie odwiedzający to miasto. Niemal w samym sercu Krakowa, tuż nad brzegiem Wisły, stanął bowiem wielki jak wieżowiec diabelski młyn!

Super nowoczesną karuzelę, jedną z największych tego typu w Polsce, a bez wątpienia najnowszą, przywiozła do Krakowa holenderska firma Buwalda-Kriek, prawdziwy europejski potentat na rynku mobilnych lunaparków. Dzięki holendrom w samym centrum miasta można w ciągu kilkunastu sekund znaleźć się na wysokości 12 piętra i stąd oglądać wyjątkową panoramę Krakowa. 'Nasz młyn ma 35 metrów wysokości, posiada 24 zamykane, a więc stuprocentowo bezpieczne gondole, a w każdej z nich może wygodnie usiąść sześć osób. Stoi tuż nad Wisłą, przy Bulwarze Wołyńskim, a więc widok z jego szczytu jest wręcz oszałamiający!' – mówi Daniel Heinst, reprezentant Buwalda-Kriek.


W Polsce podobna atrakcja  w centrum historycznego miasta jeszcze nigdy nie stała, dlaczego więc teraz organizatorzy postanowili umieścić młyn w Krakowie? 'Bo to najczęściej odwiedzane przez turystów polskie miasto, ale na naszą karuzelę zapraszamy oczywiście wszystkich krakowian. To nieszablonowa atrakcja, pachnie nowością, dlatego wierzę, że przyciągnie każdego, kto tylko lubi zapierające dech w piersiach widoki.' – podkreśla Heinst, który Polskę zna znakomicie, do niedawna był dyrektorem Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie.


'A już w najbliższy piątek, 3 sierpnia, organizujemy oficjalne, wielkie otwarcie Kraków Tourist Wheel. Będzie dużo atrakcji, a największa to oczywiście Diabelski Młyn, który w nocy robi niesamowite wrażenie!' – kończy Heinst.

Na przejażdżkę można skusić się przez cały tydzień. Młyn jest czynny od godziny 16.00 aż do 1.00 w nocy. Bilety, w cenie 10 i 15 złotych, będzie można kupić w mobilnych punktach sprzedaży w centrum miasta, tam też będzie się można dowiedzieć o rabatach i akcjach promocyjnych. Już teraz można skorzystać z rabatu z kartą Funpass. Każdy jej posiadacz oraz 3 dodatkowe osoby dostaną aż 20% zniżki na przejażdżkę na diabelskim młynie.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.