Przewodnik po parkach rozrywki

Oryginalny prezent dla dziecka na święta? To możliwe!

Tagi: Dinozaury, Park świętego Mikołaja, Oryginalny Prezent Na święta

Oryginalny prezent dla dziecka na święta? To możliwe!

Grudzień to czas nie tylko świątecznej zadumy, ale także (a dla dzieci przede wszystkim) czas podarunków. Każde dziecko już na długo przed Wigilią Bożego Narodzenia dokładnie obmyśla, co chce dostać od Świętego Mikołaja.

Oczywiście każdy maluch zazwyczaj dość dobitnie komunikuje swoim rodzicom, czego oczekuje od brodatego świętego. Takie wypowiedziane wprost życzenia warto spełniać chociażby po to, by dziecko nie czuło się potem rozczarowane i niewysłuchane przez rodziców. Może jednak, poza tymi „zażyczonymi” prezentami, warto wprowadzić także element zaskoczenia i do worka z prezentami dorzucić jeszcze kilka innych drobiazgów. Jakich? Mamy kilka pomysłów.

Ponieważ spędzanie czasu na świeżym powietrzu – i to bez względu na pogodę – jest szczególnie ważne dla dzieci, polecamy do świątecznego worka z prezentami dorzucić bilety wstępu do któregoś z parków Świętego Mikołaja. Taka zimowa podróż w krainę baśni i świata Gwiazdora będzie niezapomnianą przygodą.


Z wizytą u brodatego świętego w Parku Świętego Mikołaja w Zatorze


Jeśli dziecko interesuje się dinozaurami lub w czasie ostatnich wakacji było w dinoparku, podtrzymajmy tę pasję i kupmy albumy, książki lub zabawki, których tematyka jest bliska tym gadom. Podobnie można postąpić w przypadku zainteresowania innymi zwierzętami. Chodzi nie tylko o zwierzęta egzotyczne, które nasza pociecha widziała w parku zoo, ale także o zwierzęta rolne (krowy, byki, świnie, kozy, kury itp.), które być może po raz pierwszy w życiu widziało w parku typu ranczo.


Pościel, książki, zabawki... wszystko może nawiązywać
do ostatniej wizyty w ulubionym parku


Świetną zabawą w czasie grudniowych wieczorów może okazać się wspólne oglądanie zdjęć zrobionych podczas wiosenno-wakacyjnych wypraw do parków. W tym celu można w domu urządzić specjalny pokaz, wyświetlając zdjęcia na monitorze telewizora (większość najnowszych odbiorników TV ma tę funkcję) lub za pomocą wyświetlacza, jeśli ktoś takowy posiada.

Pomysłów i sposobów na sprawienie dziecku świątecznej niespodzianki może być bardzo wiele, najważniejsze by szły one w parze z jego zainteresowaniami.

Autor: Aleksandra Galus

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.