Przewodnik po parkach rozrywki

Zimowy park rozrywki w twoim ogrodzie

Tagi: Park Rozrywki, Tor Saneczkowy, Bałwan

Zimowy park rozrywki w twoim ogrodzie

Czy to możliwe? Tak, tak! Wystarczy trochę wyobraźni i mnóstwo chęci. Skoro śnieg nadal leży za oknem podpowiadamy, co będzie potrzebne, by zrobić dzieciakom wielką frajdę. Może uda nam się dzięki temu na dłużej wygonić zimę.

Poza wspomnianą wyobraźnią, dobrymi chęciami i mnóstwem śniegu, potrzebne będą także pewne rekwizyty, które zapewne są dostępne w każdym ogrodzie - takie jak kije, patyki, liście, sucha trawa, kamienie i kamyki. Po co? Oczywiście do wykonania baśniowych postaci!

Bałwan czy zajączek
Zacznijmy od czegoś, co jest najłatwiejsze i każde dziecko potrafi zrobić – od bałwana! Im większy tym lepszy. Wszak w parkach oglądamy zawsze rzeczy niespotykane, niech i nasz bałwan będzie inny, wyjątkowy. Poza nosem, ustami i oczami doróbmy mu także włosy np. z drobnych gałązek, i załóżmy stare nieużywane okulary słoneczne. A może to pani bałwan? Niechże ma zatem kokardę ze starej szmaty albo sukienkę!

Domek świętego Mikołaja i elfów
Do tego będzie potrzebna pomoc rodziców lub kogoś dorosłego. Jako domek -rezydencja Świętego najlepsza będzie letnia atlana lub zaciszny zakątek między drzewami w ogrodzie. Poza tym: stół lub łatwa i mnóstwo śniegu. Najlepszą masą plastyczną do wykonania rekwizytów świętego Mikołaja (i jego samego) oraz elfów i reniferów będzie oczywiście śnieg. Należy postarać się ulepić z niego jak najwięcej postaci i przyozdobić je dostępnymi w ogrodzie patykami, suchą trawą, liśćmi, trawą itp.

Tor saneczkowy
Nie trzeba szukać w okolicy górek do zjeżdżania (szczególnie, jeśli ich nie ma), ponieważ we własnym ogrodzie także można zorganizować mini tor dla sanek. Rozejrzyjmy się po ogrodzie, przyjrzyjmy się, którędy zawiła ścieżka mogłaby przebiegać, obrysujmy w śniegu kijem tor, weźmy sanki i ciągnijmy dzieci po torze. Pamiętajmy, że wspólna zabawa z dziećmi buduje poczucie więzi i wzajemne zaufanie. Porada: by tor uatrakcyjnić, wzdłuż jego brzegów można ulepić bałwany, krasnale, elfy, trole lub dinozaury ze śniegu.

Autor: Aleksandra Galus

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.