Przewodnik po parkach rozrywki

Zaplanuj wyjazd już dziś! Parki rozrywki czekają

Tagi: Park Rozrywki, Wyjazd Do Parku Rozrywki

Zaplanuj wyjazd już dziś! Parki rozrywki czekają

Choć do wakacji jeszcze sporo czasu, to jednak już dziś warto pomyśleć o tym, gdzie chcielibyśmy spędzić nie tylko cały urlop, ale także wakacyjne weekendy. Należy przemyśleć, najlepiej wraz z dziećmi, jakie parki rozrywki lub centra chcielibyśmy zwiedzić.

Pierwszy taki wyjazd można zaplanować na majowy długi weekend, potem z okazji dnia dziecka, potem na zakończenie roku szkolnego itd. Wszystkie te wyjazdy trzeba dokładnie zaplanować z dziećmi po to, by potem nie było rozczarowań. No chyba, że chcemy zrobić pociechom niespodziankę. Tak czy owak, przede wszystkim, musimy ustalić czy chcemy pojechać w miejsce niezbyt odległe od miejsca zamieszkania, czy możemy zdecydować się na o wiele dalszą wyprawę – nawet poza granice województwa, czy jeszcze dalej, na przykład do innego kraju.

W każdym przypadku musimy w pierwszej kolejności zorientować się, jakie mamy parki rozrywki do dyspozycji, a potem upewnić się, że wybrany będzie czynny w terminie wyjazdu. Czasami może się zdarzyć, że w święta (kościelne lub państwowe) parki są zamknięte. Większość parków posiada swoją stronę internetową, która zawiera wszystkie potrzebne informacje wraz z cenami biletów, godzinami otwarcia i mapką dojazdu.

Jeśli wolimy zdecydować się na wyprawę niezbyt odległą, a wszystkie parki w okolicy już zwiedziliśmy, nie zrażajmy się. Duża część parków wraz z nowym sezonem wiosenno-letnim wprowadza liczne nowości, które z pewnością urozmaicą pobyt i korzystanie z atrakcji. Jeśli nie ma żadnej informacji w tej kwestii na stronie, zadzwońmy tam.

Jeśli planujemy wycieczkę w większej grupie – rodziny lub dzieci – można pomyśleć o wykupieniu biletu dla grupy. Zazwyczaj taki bilet jest tańszy od pojedynczego. Poza tym, w takim wypadu często istnieje też możliwość rezerwacji biletów na konkretne atrakcje.

No i pamiętajmy, że większość parków działa sezonowo, a zatem może się zdarzyć, że przykładowo, na początku kwietnia jakiś park będzie jeszcze zamknięty lub już nieczynny ze względu na to, iż funkcjonował tylko zimą. Dlatego zawsze, jeśli nie mamy co do tego pewności, zadzwońmy i wypytajmy o wszystko, żeby potem nie pocałować przysłowiowej klamki.

Autor: Aleksandra Galus

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.