Przewodnik po parkach rozrywki

Jesienią do parku za niższą cenę

Tagi: Park Rozrywki, Rabaty, Wycieczka Jesienia Do Parku Rozrywki

Jesienią do parku za niższą cenę

Czy koniec wakacji musi oznaczać także koniec sezonu wyjazdowego i koniec wypraw do parków rozrywki? Oczywiście, że nie! We wrześniu i październiku pogoda potrafi być równie wspaniała jak w czasie upalnego lata. Warto te ostatnie słoneczne dni spędzić na świeżym powietrzu, w atmosferze rozrywkowej i naukowej zarazem. Tym bardziej, że zima przyjdzie już niedługo, a piękna pogoda, choć ma potrwać jeszcze cały wrzesień, to jednak jest już na „końcówce”.

Schyłek kalendarzowego lata oraz wczesna jesień dla wielu parków i centrów rozrywki wcale nie oznacza końca pracy. Przeciwnie. Nadal są czynne wszystkie (lub przynajmniej większość) atrakcji. Co więcej, pojawiają się także specjalne zniżki, rabaty, promocje (bilety bywają tańsze nawet o połowę!). Warto wziąć to pod uwagę, szczególnie jeśli ma się wieloosobową rodzinę.

Rabaty dotyczą nie tylko pojedynczych biletów czy ofert, ale także grup np. szkolnych wycieczek. Przeceny pojawiają się także w sklepach, restauracjach, kinach czy hotelach przynależących do parków. Dzięki temu możemy wybrać się z całą rodziną na wspaniałą przygodę, skorzystać ze wszystkich atrakcji, porządnie się najeść na miejscu i jeszcze kupić kilka pamiątek. A wszystko za całkiem przyzwoitą cenę.

Jak zapowiadają synoptycy w prognozach długoterminowych, najbliższe tygodnie mają być prawdziwą złotą polską jesienią. Jedynie w połowie września może pojawić się jeden dzień deszczowy (w Polsce centralnej i wschodniej) lub kilka takich dni w Polsce zachodniej i południowej. Jednak nie mają to być ulewy, a jedynie przelotne deszcze. Jeśli zapowiedzi pogody się spełnią, naprawdę warto rozważyć wyjazd nawet kilkudniowy (weekendowy), by „wycisnąć” z ostatnich promieni słonecznych, co się da. Bo potem, w zimowe chłodne dni będziemy żałować minionej wspaniałej pogody.

Autor: Aleksandra Galus

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.