Przewodnik po parkach rozrywki

Nowa giga inwestycja w Dubaju w 2016 - Jebel Ali Parks

Tagi: Legoland, Six Flags, Dubailand, Dubaj, Jebel Ali Parks

Nowa giga inwestycja w Dubaju w 2016 - Jebel Ali Parks

Wygląda na to, że w Dubaju (lub ogólnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) wszystko jest możliwe i wszystko, co się buduje, jest albo największe, albo najdroższe, albo najbardziej oryginalne na świecie (jak choćby Burj Khalifa, Ferrari World czy archipelagi sztucznych wysp). Kompleks rozrywkowy Jebel Ali Parks, który ma zostać otwarty w 2016 r. również zapowiada się wyjątkowo.

O parku rozrywki w Dubaju była mowa już wcześniej przy okazji Dubailandu. Gigantyczny kompleks rozrywkowy (2-krotnie większy niż Walt Disney World na Florydzie i składający się z kilku parków) ma powstać do 2020 r. - tak ogłoszono w 2003 r.

Kryzys finansowy spowolnił tę 64,3-miliardową inwestycję i obecnie nie wiele wiadomo, czy faktycznie powstanie w całości. Miał tu powstać rzekomo park Six Flags, miał być Legoland, tak samo park sieci Universal... Wydaje się jednak, że poszczególne projekty anulowano... bądż przeniesiono do Jebel Ali Parks.


Jebel Ali Parks (koncernu Dubai Parks and Resorts) ma kosztować tylko 10 miliardów i składać się z trzech parków tematycznych: Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai oraz Legoland Dubai. Otwarcie zaplanowano na 2016 r., a oprócz trzech parków będzie park wodny Riverpark i dwa hotele.

Motiongate Dubai ma za zadanie zabrać odwiedzających do świata kinematografii i szołbiznesu. Misja Legoland Dubai też jest jasna, będzie to park podobny do tych, które znajdziemy np. w Danii, Japonii czy w Chinach.

Z kolei operatorem Bollywood Parks Dubai będzie Parques Reunidos, do którego należą m.in. Mirabilandia, Parque de Atracciones, Movie Park, Bobbejaanland i Tusenfryd.

To jednak nie koniec atrakcji, do końca 2017 r. ma być gotowa cała inwestycja - to wtedy właśnie otworzą się m.in. bramy parku kierowanego przez Six Flags. Na razie szczegóły projektu Six Flags Dubai owiane są tajemnicą.

Powstać ma również IMG World of Adventure - kryty park tematyczny, który zajmowaną powierchnią ma pobić największy park tego typu, tj. Ferrari World (gdzie znajduje się Formula Rossa - najszybszy roller coaster na świecie).

Wisienką na torcie (ok. 2020 r.) ma być Pearl of Dubai, czyli... podwodny park, którego motywem jest zaginiona Atlantyda. Miłośnicy nurkowania już mogą ostrzyć sobie na to zęby.

Wydaje się jednak, że wszystko dojdzie do skutku: prace już trwają (widać to np. tutaj  i  tutaj) i choć nie mówi się dużo, może tak jest lepiej - efekty przyniesie czas. A póki co zapowiada się fantastycznie!
Autor: Natalia Tykocińska

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title