Przewodnik po parkach rozrywki

5 pomysłów na nietypowe Walentynki

Tagi: Śląskie Wesołe Miasteczko, Nietypowe Walentynki, Park śląski, Pomysły Na Walentynki, Paintball Laserowy

5 pomysłów na nietypowe Walentynki

Czy Wy też uważacie Walentynki za festiwal złego smaku i tandety? Może zamiast bojkotować to święto, zmieńcie do niego nastawienie? Przedstawiamy Wam 5 oryginalnych pomysłów na Walentynki bez kiczu. To naprawdę da się zrobić!

 

Podniebna wycieczka – Kolejka Elka w Parku Śląskim

Kolejka Elka to drugi obok Śląskiego Wesołego Miasteczka symbol Parku Śląskiego. Przejazd w obie strony nie zajmuje zwykle więcej niż 20 min. Raz w roku Elka zwalnia jednak tempo i ma to miejsce właśnie w Walentynki. Nie dość, że przejażdżka trwa niemal godzinę, to zakochane pary mają ośmioosobową gondolę wyłącznie dla siebie. Towarzyszą im nie tylko piękne widoki, ale także nastrojowa muzyka, dwa kubki gorącej czekolady i ciepłe muffiny. Można też wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Gdzie kupić bilety?  Spodobała się Wam się perspektywa podniebnej walentynkowej przejażdżki? Jak najszybciej przejdźcie więc do panelu rezerwacyjnego na stronie Parku Śląskiego.  Chętnych jest zawsze kilka razy więcej niż miejsc!

 


W cenie każdego walentynkowego przejazdu kolejką jest gorąca czekolada, dwa muffiny i czerwona róża

 

Warsztaty gotowania dla dwojga

Zamiast rezerwować stolik w restauracji, przygotujcie wspólnie coś pysznego. Polem eksperymentów może być oczywiście wasze własna kuchnia, ale Walentynki są doskonałą okazją do tego, aby nauczyć się czegoś nowego pod okiem eksperta. Kuchnia krajów śródziemnomorskich, dalekiego wschodu czy Afryki – tajniki przygotowania, jakich potraw chcielibyście zgłębić? 

Gdzie? – kursy gotowania znajdziecie m. in. w ofercie Akademii Kurta Schellera (Warszawa), studia Gotujmy (Warszawa), Akademii Fumenti (Gdańsk) i studia Cook Up (różne lokalizacje na terenie Polski)

 


W Akademii Fumenti możecie się uczyć gotowania od doświadczonych szefów kuchni

 

„Kocha, lubi, szanuje” w Centrum Nauki Kopernik

Wykorzystajcie Walentynki do wspólnego odkrywania otaczającego nas świata. W centrum Nauki Kopernik czekają na was setki eksponatów, które można nie tylko oglądać, ale także doświadczać. Jeśli do tej pory muzeum kojarzyło się wam wyłącznie ze skrzypiącą podłogą i kapciami, to po odwiedzeniu Kopernika z pewnością zmienicie o nim zdanie. Koniecznie zapoznajcie się też z walentynkowym programem Centrum Kopernika. Intelektualne wyzwania dla dwojga, koncert pod rozgwieżdżonym niebem w planetarium, warsztaty, mające na celu złamanie miłosnego kodu, dyskusje z ekspertami z dziedziny endokrynologii i biochemii, psychologii, zoologii, seksuologii – naprawdę jest w czym wybierać.

Podobne miejsca w innych regionach Polski: aby zorganizować sobie walentynki dla odkrywców wcale nie musicie przyjeżdżać do Warszawy. Podobne interaktywne eksponaty znajdują się w ofercie Hydropolis we Wrocławiu i gdańskim Hewelianum.

Strzelanina na randce? Paintball laserowy

Gra w paintball laserowy to doskonały pomysł na podwójną randkę. Dzielimy się na drużyny (wojna płci albo para na parę) i ruszamy na wojnę. W trakcie zabawy oczywiście nikt nie ucierpi – broń wykorzystywana w paintballu laserowym emituje fale podczerwieni, które są później wychwytywane przez czujniki na ubraniu graczy. W przeciwieństwie do kulek z farbą, laser nie zostawia żadnych śladów na ubraniu. Nie ma również też mowy o żadnych obrażeniach. Paintballw w takiej wersji jest rozrywką absolutnie dla każdego.

Gdzie? - Ośrodki do gry znajdują się już w prawie każdym większym mieście. Mieszkańcom Wielkopolski polecamy, mieszczący się na terenie Fortu Va w Poznaniu Laser Tag. Trudno opisać atmosferę tego miejsca – ciemne tunele, autentyczne XIX -wieczne stanowiska artyleryjskie, fosa – tam faktycznie można poczuć się, jak w grze komputerowej. 

=> Uzyskaj 20 PLN rabatu na 60 minutowy laser tag dla 4 osób

 


Gra w paintball to doskonały pomysł na podwójną randkę

 

Escape Room

Jeśli nie paintball, to może Escape Room? Przekonajcie się, jak radzicie sobie, jako zespół i spróbujcie wspólnie rozwiązać zagadkę, jaką kryje w sobie tajemniczy pokój. W innym wypadku nie uda się wam go opuścić…

Rodzaj zagadki zależy od tego, jaki escape room wybierzecie. Bardzo popularne są wnętrza stylizowane na salę muzealną, laboratorium, lub świątynię rodem z sagi filmów o Indianie Jonesie. W bogatej ofercie polskich escape roomów na pewno uda się Wam znaleźć coś odpowiadającego waszym oczekiwaniom. 

 


Pokój w stylu laboratorium w Room Escape w Warszawie

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.