Przewodnik po parkach rozrywki

Tropical Islands: Rajska wyspa niecałe 600 km od Warszawy

Tagi: Tropical Islands, Tropikalna Wyspa Pod Berlinem, Tropical Island Pod Berlinem, Nocleg W Tropical Island, Ile Kosztuje Tropical Islands

Tropical Islands: Rajska wyspa niecałe 600 km od Warszawy

Zmęczeni zimą? Na to schorzenie nie ma lepszej recepty niż wyjazd w tropiki. Wydaje się wam, że na taką przyjemność mogą sobie pozwolić tylko ci, co dysponują sporą rezerwą gotówki i co najmniej tygodniowym urlopem? Do wyjazdu na Seszele faktycznie trzeba by się długo przygotowywać. Na krótki pobyt w Tropical Islands pod Berlinem wystarczy jednak trochę oszczędności i jeden wolny weekend.

 

Tropical Island otwarto z hukiem w 2004 r. Ogromny, mieszczący 9 boisk piłkarskich hangar znajdował się już w tym miejscu już w latach 90-tych. Była to wówczas hala produkcyjna sterowców. Po tym jak przedsiębiorstwo zbankrutowało, przejęła ją malezyjska firma anjong PLC/Colin Au. Wewnątrz temperatura nigdy nie spada poniżej 26 stopni a wilgotność powietrza oscyluje między 40 do 60%, dlatego warunki były wprost idealne, by stworzyć tam aquapark. Ambicje twórców sięgały jednak znacznie dalej. Oprócz basenów pod kopułą hangaru znalazła się prawdziwa tropikalna roślinność, egzotyczne ptaki, plaża i nadmorskie bary. Tym sposobem pod Berlinem powstała przestrzeń, która do złudzenia przypomina rajskie wyspy na Pacyfiku. Przynajmniej dopóki nie spojrzymy na metalowe sklepienie.

Jakie atrakcje czekają na gości Tropical Island?

Tropical Island przyciąga przede wszystkim specyficznym mikroklimatem. W Europie nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można wylegiwać się na plaży przez cały rok. Na tym jednak atrakcje się nie kończą.

  • Wodny świat, czyli ogromny park wodny – basenów takich jak w Tropical Islands nie znajdziecie w żadnym innym aquaparku w okolicy. Jeden z nich jest stylizowany na tropikalną lagunę, drugi na Morze Południowe o powierzchni zbliżonej do trzech stadionów olimpijskich. Można w nich nurkować, bawić się na zjeżdżalniach i stawiać zamki z piasku na plaży. Fani ślizgu do wody na pewno docenią cztery różne ślizgawki - od łagodnej ślizgawki familijnej ze specjalnymi oponami do zjeżdżania po ślizgawkę turbo, na której można rozwinąć prędkość nawet do 70 km/h. W Wodnym świecie znajduje się też miejsce przeznaczone dla najmłodszych - to brodzik ze ślizgawką, wiaderkami, platformą do zabawy i fontanną.
  • Las Tropikalny– to największy na świecie Las Tropiclany pod dachem, w którym można znaleźć ok. 50.000 roślin 600 gatunków.
  • Wioska Tropikalna – w tej części wyspy można się poczuć, jak na Bali: tradycyjna azjatycka architektura, orientalna kuchnia, drinki z palemką – normalnie na tej szerokości geograficznej nie ma co liczyć na podobne atrakcje. W wiosce znajduje się większość restauracji i barów.
  • Mini golf – do dyspozycji gości jest 18 dołków i tras o różnym poziomie trudności (atrakcja dodatkowo płatna).
  • Klub Tropino – sala zabaw dla dzieci, w której znajdziemy kulki, ściankę wspinaczkową, samochodziki i wiele innych atrakcji dla najmłodszych.
  • Island Ballooning – do dyspozycji gości są dwa rodzaje balonów: balon na linie przeznaczony dla 2 pasażerów wznoszący się na wysokość 60 metrów oraz rodzinny balon z koszem unoszący się na wys. 15 metrów (atrakcja dodatkowo płatna)..
  • Strefa saun (atrakcja dodatkowo płatna) – prawdziwy raj dla amatorów saun i spa. Grota solna, łaźnia parowa, masaże, zabiegi kosmetyczne, a to wszystko w przestrzeni, przypominającej wnętrze dalekowschodniej świątyni.
  • Amazonia – to najnowsze dziecko Tropical Islands. Jest to wodna strefa na świerzym powietrzu, otwarta przez cały rok. Znadziemy tu wiele atrakcji wodnych, obiekty rekreacyjne i miejsca do opalania się. Główną atrakcją, oprócz dwóch odkrytych basenów, jest sztuczna rzeka Whitewater River, o 250 metrach długości.

     

Oferta noclegowa Tropical Islands

Pobyt w Tropical Islands znacznie zyskuje na wartości, jeśli zdecydujemy się przenocować na terenie hali. Chętnie wybierane przez polskich gości są namioty na plaży i pokoje typu premium (dwuosobowe lub rodzinne). Jeśli wybieracie się do Tropical Islands z dziećmi i nie dysponujecie zbyt dużym budżetem namioty będą idealnym rozwiązaniem (626 zł za nocleg dla dwóch osób ze śniadaniem). Dzieci poczują smak wakacyjnej przygody, a wy nie wydacie na wyjazd ostatnich oszczędności. Poza tym w namiotach jest naprawdę bardzo wygodnie. Do dyspozycji gości jest świeża pościel, materace i okoliczne lokale gastronomiczne. Możecie też korzystać do woli z atrakcji, do których w ciągu dnia ciągną się długie kolejki.

 Na Parkmania.pl istnieje możliwość rezerwacji noclegu w Tropical Islands. W cenie rezerwacji są już bilety upoważniające do korzystania z większości atrakcji parku. W zależności od wybranego pakietu w cenę wliczony jest także jeden posiłek (śniadanie) lub dwa posiłki (śniadanie + obiadokolacja).

=>  Poznaj szczegóły oferty noclegowej w Tropical Islands

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.