Przewodnik po parkach rozrywki

Już 25 lipca otwarcie Warner Bros World w Abu Dhabi!

Tagi: Parki Rozrywki, Abu Dhabi, Warner Bros World, Warner Bros

Już 25 lipca otwarcie Warner Bros World w Abu Dhabi!

25 lipca zapowiada się emocjonująco. To właśnie na ten dzień zapowiedziano otwarcie największego na świecie krytego parku rozrywki – Warner Bros World Abu Dhabi na wyspie Yas w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Teren podzielono na sześć obszarów tematycznych, w których będzie można spotkać bohaterów znanych z produkcji studia Warner Bros. Wartość przekroczy miliard dolarów – z pewnością jest więc na co czekać.

Warner Bros World Abu Dhabi robi wrażenie jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Będzie mieć powierzchnię 153 000 mkw, co czyni go największym tego typu parkiem na świecie. Warner Bros World ma być doskonałym uzupełnieniem atrakcji, które już teraz czekają na gości odwiedzających Yas Island. Inwestycja ma również zachęcić turystów do odwiedzania Zjednoczonych Emiratów Arabskich i wybierania tego kraju jako miejsca docelowego wypoczynku.

Co czeka odwiedzających w Warner Bros World Abu Dhabi?

Warner Bros World Abu Dhabi ma składać się z sześciu starannie przygotowanych obszarów tematycznych, z których każdy został zainspirowany miejscami doskonale znanymi z produkcji Warner Bros. Goście będą mogli odwiedzić Metropolis, Gotham City, Cartoon Junction, Dynamite Gulch oraz Warner Bros Plaza. Wszystkie te miejsca oferują łącznie 29 różnego rodzaju atrakcji: ekscytujących przejażdżek i pokazów.

Metropolis


Tak ma wyglądać Metropolis, gdzie można będzie spotkać Supermena

Metropolis to miejsce, które przypomina nieco Manhattan i jest domem Supermana. W tym miejscu na gości czekać będzie atrakcja przedstawiająca Człowieka ze Stali walczącego ze złem w bitwie, która zdecyduje o dalszych losach Metropolis. W okolicy znajduje się także teatr 4D Green Lanthern - Galactic Odyssey oraz sala rekreacyjna Hall of Justice.

Gotham City

Gotham City to obszar nawiązujący do uniwersum Batmana. Goście spotkają tu postacie doskonale znane z serii o człowieku-nietoperzu, w tym Jockera, Harley Quinn czy Catwoman. Co więcej, w obszarze Gotham City będzie można zagrać w multimedialną grę. Śmiałkowie wejdą na pokład latającego Batwinga, by pomóc Batmanowi walczyć z przestępczością.


Gotham City będzie mroczne

To jednak nie wszystkie atrakcje, które zaoferuje gościom strefa Gotham City. Zwiedzający przejadą się roller coasterem Riddler Revolution, zaprojektowanym podobno przez samego Riddlera. Przejażdżka tą kolejką z pewnością dostarczy intensywnych wrażeń.

Cartoon Junction

Cartoon Junction to miejsce, w którym królują kreskówki. Odwiedzający ten obszar spotkają znane i lubiane postacie, takie jak Królik Bugs, Tweety czy Diabeł Tasmański. Na gości czekać będzie także dziewięć przyjaznych rodzinom atrakcji, w tym wirująca kolejka, która pozwoli przeżyć emocjonujący  pościg z udziałem Toma i Jerry’ego, pełen niespodziewanych zwrotów akcji.


Kreskówkowe Cartoon Junction zachęca do spacerów z najmłodszymi

W Cartoon Junction nie zabraknie też innych postaci. Fani Scooby Doo będą mieć okazję śledzić Scooby’ego wraz z ekipą podczas odkrywania sekretów muzeum. Przygoda zakończy się szaleńczym pościgiem, jakie mogliście dotąd widzieć jedynie w kreskówkach.

Bedrock to dom Flinstonów, sympatycznych jaskiniowców. Na gości odwiedzających ten obszar czekać będzie ekscytująca przeprawa łodzią po malowniczych mokradłach, z których roztacza się widok na prehistoryczne Bedrock.

Dynamite Gulch

Dynamite Gulch to animowana historia, w której wystąpią Road Runner i Wile E Coyote, a także  Jetsonowie, Marvin the Martian i Yosemite Sam. Tu również czeka na gości kolejka, która zabierze śmiałków na przejażdżkę poprzez pustynne piaski i przepaście w pościgu Road Runnera za słynnym kojotem.

Warner Bros World dołączy do atrakcji, które już bawią odwiedzających: Ferrari World Abu Dhabi, Yas Waterworld, CLYMB oraz zapowiedziane niedawno SeaWorld Abu Dhabi. Yas Island zyskuje na atrakcyjności i tym bardziej warto to miejsce odwiedzić, zapewniając sobie czas pełen rozrywek dla całej rodziny.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.