Przewodnik po parkach rozrywki

Wieża z huśtawkami

Wariant karuzeli łańcuchowej, czyli takiej, która posiada siodełka na łańcuchach przypominające klasyczne huśtawki. Najważniejszą rzecz stanowi w tym przypadku wysokość przejażdżki - łańcuchy z siedzeniami zamocowane są do specjalnego wagonika, który to jest przymocowany do wysokiego słupa. Wagonik ten jedzie do góry i dlatego ta karuzela unosi nas wysoko, wysoko w powietrze - 40 metrów to minimum; zwykle jest to ok. 50-80 metrów.
 

Dzięki temu, że siedzenia są przymocowane łancuchami, poruszają się swobodnie w powietrzu. 
Istnieje bowiem wariant tej atrakcji, w którym siedzenia nie są przypięte za pomocą łańcuchów, lecz są zamocowane na twardych, stalowych 'linach', co uniemożliwia naszym siedzeniom bujanie się na boki. Tym samym, taka przejażdżka wydaje się troszkę łagodniejsza, 'bezpieczniejsza'.

Znane również jako:Star Flyer, SkyScreamer, WindSeeker
Należy do:Karuzela
Powiązane:Condor, Karuzela - skutery wodne, Karuzela breakdance, Karuzela filiżanki, Karuzela flipper, Karuzela gąsienica, Karuzela klasyczna, Karuzela ośmiornica, Karuzela speedy hats, Karuzela waveswinger, Karuzela wolnoobrotowa, Karuzela z ramionami, Karuzela łańcuchowa, Magic Bikes

W tych parkach znajdziesz tę atrakcję