Przewodnik po parkach rozrywki

Strata coaster

Roller coaster nie posiadający inwersji, który wznosi się na wysokość ponad 122 m (400 stóp). Dodatkowym kryterium jest tor stanowiący zamknięty obwód.
 

Należy również pamiętać, że osiągana przez roller coaster wysokość to niekoniecznie to samo, co jego spadek. Wysokość roller coaster'a mierzy się od najwyższego punktu na jego torze do poziomu podłoża pionowo pod tym punktem.

Spadek jest zazwyczaj (ale nie zawsze!) parę metrów mniejszy niż osiągana wysokość, bowiem roller coaster raczej nie dojeżdża do samej ziemi, tylko jego tor znajduje się choćby jeden metr nad nią.
Zdarza się jednak, że spadek jest większy niż wysokość kolejki. Dzieje się tak, gdy kolejka wjeżdża do podziemnego tunelu lub gdy w miejscu "zakończenia spadku" występuje obniżenie terenu.

Należy do:Roller coaster
Powiązane:4th Dimension roller coaster, Bobsled roller coaster, Dual-tracked roller coaster, Floorless roller coaster, Flying roller coaster, Giga coaster , Hybrid roller coaster, Hyper coaster, Indoor roller coaster, Inverted roller coaster, Junior coaster, Launched roller coaster, Lift roller coaster, Looping roller coaster, Mine train roller coaster, Motorbike roller coaster, Powered roller coaster, Shuttle roller coaster, Spinning roller coaster, Stand-up roller coaster, Steel roller coaster, Suspended roller coaster, Vertical drop roller coaster, Water coaster, Wild Mouse roller coaster, Wing roller coaster, Wooden roller coaster

W tych parkach znajdziesz tę atrakcję