Przewodnik po parkach rozrywki

Niedaleko Kielc powstaje nowy park miniatur

Tagi: Park Miniatur, Lunapark, Park Linowy, Paintball, Zenon Dańda, Krajno, Quady, Park Rozrywki I Miniatur Sabat Krajno

Niedaleko Kielc powstaje nowy park miniatur

Od 1999 roku w Krajnie, w województwie świętokrzyskim znajduje się stok narciarski. W tym roku właściciel stoku planuje również otwarcie atrakcji na sezon letni. Znajdą się tu między innymi miniatury. Obiekt ma ambicje konkurować z bałtowskim parkiem z dinozaurami.

Na terenie nowopowstającego parku mają znaleźć się miniatury znanych budowli, park linowy, tereny do gry w paintball i tor dla quadów. Otwarcie Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno planowane jest na maj.

W samym Parku Miniatur ma stanąć 26 modeli słynnych budowli. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. W Krajnie, obok takich budowli jak piramidy czy Bazylika Świętego Piotra, będzie można zobaczyć między innymi nowojorskie wieże World Trade Center. Jest to pierwszy park w Polsce z tymi budynkami w miniaturze.

Właściciel obiektu zapowiada ponadto, że powstający obok park linowy będzie jednym z największych w Polsce. Znajdą się tu trzy trasy dla profesjonalistów i jedna dla najmłodszych. Dla poszukiwaczy jeszcze większej dawki adrenaliny przygotowano także 30 quadów i 1,5-kilometrowy tor, na którym będzie można poszaleć i się pobrudzić. 

W kolejnym roku w parku ma powstać także lunapark.

Komentarze

Przychodzące wyszukiwane hasła

euro park kolo kielc, miniatury kolo kielc, nowy park miniatur, park miniatr świ,ętokrzyskie, park narodowy niedaleko kielc, park słynnych budowli

Już jest! Twój darmowy e-book: Polskie Parki Rozrywki Edycja 2016!Pobierz teraz >

E-book Disneyland Paryż

Pobierz twoje darmowe e-booki !

Pobierz teraz »