Przewodnik po parkach rozrywki

Dwa parki z miniaturami latarni morskich obok siebie

Tagi: Park Miniatur, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Marian Piasecki, Niechorze, Kowary, Park Miniatur Latarni Morskich, Dziwnów

Dwa parki z miniaturami latarni morskich obok siebie

Pisaliśmy ostatnio o planowanym otwarciu Parku Latarni Morskich w Niechorzu, w województwie zachodniopomorskim. Wygląda na to, że park będzie miał konkurencję, ulokowaną zaledwie 25 kilometrów dalej.

Drugi park miniatur ma powstać w Dziwnowie. Obie inwestycje są w założeniach bardzo do siebie podobne. Jak podaje portal Dziwnow.pl w dziwnowskim parku znajdzie się kilkanaście latarni morskich a także kawiarnia. Park w Niechorzu planuje, że na starcie będą stały 22 latarnie, znajdzie się też miejsce dla punktu gastronomicznego i sklepu z pamiątkami. Park w Dziwnowie ma być bogatszy o modele Katedry w Kamieniu Pomorskim i ruin Kościoła w Trzęsaczu, jednak jak się dowiedzieliśmy od inwestora w Niechorzu, tam również z czasem mają powstać dodatkowe miniatury a nawet i hala ekspozycyjna.

Inwestorem parku w Dziwnowie jest firma z branży IT, niechorski budowany jest przez firmę, która ma już na koncie sukcesy w branży. jest właścicielem Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, w Kowarach, który rocznie odwiedza około 300 000 gości. 

Park w Niechorzu planuje otwarcie w czerwcu, Dziwnów - w lipcu. W te wakacje będzie można więc ocenić, który z parków przypadnie plażowiczom bardziej do gustu. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.