Przewodnik po parkach rozrywki

Niedaleko Kielc powstaje nowy park miniatur

Tagi: Park Miniatur, Lunapark, Park Linowy, Park Rozrywki I Miniatur Sabat Krajno, Paintball, Zenon Dańda, Krajno, Quady

Niedaleko Kielc powstaje nowy park miniatur

Od 1999 roku w Krajnie, w województwie świętokrzyskim znajduje się stok narciarski. W tym roku właściciel stoku planuje również otwarcie atrakcji na sezon letni. Znajdą się tu między innymi miniatury. Obiekt ma ambicje konkurować z bałtowskim parkiem z dinozaurami.

Na terenie nowopowstającego parku mają znaleźć się miniatury znanych budowli, park linowy, tereny do gry w paintball i tor dla quadów. Otwarcie Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno planowane jest na maj.

W samym Parku Miniatur ma stanąć 26 modeli słynnych budowli. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. W Krajnie, obok takich budowli jak piramidy czy Bazylika Świętego Piotra, będzie można zobaczyć między innymi nowojorskie wieże World Trade Center. Jest to pierwszy park w Polsce z tymi budynkami w miniaturze.

Właściciel obiektu zapowiada ponadto, że powstający obok park linowy będzie jednym z największych w Polsce. Znajdą się tu trzy trasy dla profesjonalistów i jedna dla najmłodszych. Dla poszukiwaczy jeszcze większej dawki adrenaliny przygotowano także 30 quadów i 1,5-kilometrowy tor, na którym będzie można poszaleć i się pobrudzić. 

W kolejnym roku w parku ma powstać także lunapark.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.