Przewodnik po parkach rozrywki

Otwarcie pierwszego Parku Miniatur w Zachodniopomorskim już w przyszłym roku

Tagi: Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Niechorze, Park Miniatur Latarni Morskich, Miniatury

Otwarcie pierwszego Parku Miniatur w Zachodniopomorskim już w przyszłym roku

W Niechorzu, w województwie zachodniopomorskim wraz z nowym sezonem zostanie otwarty nowy park miniatur. Tym razem tematem przewodnim parku są najciekawsze polskie latarnie morskie.

Park Miniatur Latarni Morskich to 'kuzyn' Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska z Kowar, który od lat jest wizytówką południa Polski. W ostatnich miesiącach modelarze w kowarskim studio pracowali nad budową latarni, które zostaną wkrótce umieszczone w nadmorskim parku.

Jak czytamy na stronie kowarskiego parku miniatury wykonane są inaczej niż dotychczasowe modele - w skali 1:10 (zazwyczaj miniatury tworzone są w skali 1:25 - przyp. red.). Park zwraca szczególną uwagę na detale tworzonych budowli. Każda z latarni morskich posiadać będzie między innymi, tak jak w oryginale, laternę czyli specjalne pomieszczenie z urządzeniami optycznymi i aparaturą umożliwiającymi świecenie.

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu znajdować się będzie blisko plaży, zatem z pewnością będzie stanowić atrakcję turystyczną w sezonie letnim.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.