Przewodnik po parkach rozrywki

Otwarto pierwszy park wykorzystujący zaawansowaną technologię Kinect

Tagi: Park Rozrywki, Live Park, Korea Południowa, Technologia Kinect

Otwarto pierwszy park wykorzystujący zaawansowaną technologię Kinect

Czasy pasywnych atrakcji w parkach się zakończyły wraz z otwarciem Live Parku, nowego parku rozrywki opartego na technologii Kinect.

Kinect to ruchowy kontroler stworzony przez firmę Microsoft. Dzięki niemu, aby móc sterować grami wystarczy jedynie ruch ciała człowieka. Niepotrzebne są joysticki czy klawiatury, samemu możemy „wejść” w grę, by poczuć ją w bardziej realistyczny sposób. Ta technologia została wykorzystana w nowym parku rozrywki w Korei Południowej.

Live Park 4D pozwala odwiedzającemu stworzyć własnego awatara i stać się głównym bohaterem w jego własnej, unikalnej przygodzie. Intereaktywne elementy gry jak i scenografia dają szansę stworzyć bohaterowi swoją własną opowieść w tzw. augmented reality, czyli rzeczywistości rozszerzonej (łączącącej świat rzeczywisty z generowanym komputerowo).Na Live Park składa się 65 atrakcji zlokalizowanych na 7 poziomach tematycznych. W parku zastosowano wideo 3D, hologramy i technologię rozszerzonej rzeczywistości. Goście i ich awatary poruszając się po parku wchodzą w interakcję z atrakcjami. Możliwe jest to dzięki opaskom wykorzystującym fale radiowe (RFID) i czytnikom Kinect, które odczytują ich gesty, dźwięki i twarze.

W parku można skorzystać z takich „kosmicznych” atrakcji jak: „Ended Mirror” (goście tworzą awatara podobnego do siebie, robiąc zdjęcia śmiejąc się do lustra wyposażonego w „silnik śmiechu”), „Live360” (największe na świecie 360-stopniowe kino pozwalające na jeszcze bardziej realistyczne doświadczenie udziału w grze; można krzyczeć, biegać między awatarami) czy „Syno Star Performance” (goście odgrywają role ze swoimi awatarami w rozszerzonej rzeczywistości na hologramowej scenie). Z kolei wieczorem Live Park zamienia się w centrum rozrywki dostarczające niekonwencjonalnych spektakli, wydarzeń i wystaw.Właściciele parku twierdzą, że Live Park to miejsce, w którym już dziś można samemu przenieść się do wirtualnego świata, wcześniej będącego jedynie częścią hollywoodzkich megaprodukcji typu Avatar czy Raport Mniejszości. Live Park powstał w ciągu 2 lat kosztem 13 milionów dolarów, zajmuje 10 000 m2 i może pomieścić do 3 000 gości jednocześnie (10 000 dziennie). W planach parku jest rozwój o nowe rynki, na początek Chiny i Singapur, nie wykluczone jest również wejście na rynek amerykański (podobny pomysł, bazujący na filmie Avatar rozwija Disneyland we współpracy z Jamesem Cameronem).

Komentarze