Przewodnik po parkach rozrywki

Pod Moskwą ma powstać park tematyczny Universal

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Universal Studios, Universal Studios Hollywood, Universal Parks & Resorts, Galactica Park, Moskwa, Rosja

Pod Moskwą ma powstać park tematyczny Universal

Jeden z największych operatorów parków rozrywki, Universal Parks & Resorts planuje stworzyć park rozrywki w Rosji. Prace budowlane mają rozpocząć się w 2014 roku.

Universal Parks & Resorts to część koncernu mediowego NBCUniversal. Firma ta jest odpowiedzialna za budowę i zarządzanie znanymi na całym świecie parkami tematycznymi Universal Studios. Dwa z nich znajdują się w Stanach Zjednoczonych (Universal Studios Hollywood w Kalifornii oraz Universal Orlando Resort na Florydzie), kolejne w Singapurze: Universal Studios Singapore i w Japonii: Universal Studios Japan.

Park w Rosji byłby piątym tego typu obiektem na świecie. Jak podaje The Moscow Times park rozrywki miałby zbudować rosyjski developer, Sait-Salam Gutseriyev. Budowa parku ma pochłonąć 2,8 miliarda dolarów, z czego 500 milionów dolarów to inwestycja developera. Reszta finansowania miałaby pochodzić z banków.

Plan budowy parku został potwierdzony przez dyrektora ds. globalnego rozwoju w Universal Parks & Resorts, Michaela Silvera. Galactica Park, bo tak miałby nazywać się obiekt, ma być całorocznym kompleksem rozrywkowym, w którym znajdą się między innymi dwa hotele, park wodny, centrum handlowe a także biura, parkingi oraz arena sportowa i koncertowa.

Otwarcie parku planowane jest na 2018 rok.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.