Przewodnik po parkach rozrywki

Globalny Piknik Rodzinny, czyli okazja do podróży dookoła świata

Tagi: Wioski świata, Park Edukacji Globalnej, Salezjański Wolontariat Misyjny, Globalny Piknik Rodzinny

Globalny Piknik Rodzinny, czyli okazja do podróży dookoła świata

W najbliższą niedzielę w Wioskach Świata – Parku Edukacji Globalnej w Krakowie, odbędzie się Globalny Piknik Rodzinny, podczas którego nastąpi odsłonięcie nietypowego obiektu Parku - Euromana - symbolizującego biedę Europy. Uczestnicy Pikniku udadzą się w podróż dookoła świata, będą m.in. produkować kakao, strzelać z łuku i bawić się przy afrykańskich rytmach – tak Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu będzie świętować swoje 15-lecie w ramach „Dnia Wdzięczności”.

Globalny Piknik Rodzinny to doskonała okazja do wspólnej, wielopokoleniowej zabawy i niecodziennego odpoczynku. W programie imprezy warsztaty i gry dla całej rodziny, podczas których uczestnicy udadzą się w międzykulturową podróż dookoła świata, będą produkować kakao i wcielą się w rolę streetworkerów pracujących na misjach.



Strzelanie z łuku

Warsztaty dla dzieci


Każdy znajdzie coś dla siebie – dla śmiałków nauka strzelania z łuku, melomani będą mogli nauczyć się grać na bębnach, a spragnieni wiedzy wezmą udział w lekcjach wybranego języka afrykańskiego. Nie zabraknie piknikowych i orientalnych przysmaków ani zabawy przy egzotycznych rytmach i znakomitych zespołach.

Podczas Pikniku będzie możliwość zwiedzania wszystkich obiektów Parku, m.in. afrykańskiej wioski, igloo, jurty mongolskiej, papuaskiego domu na palach, indiańskiego tipi, a także obejrzenia najnowszych atrakcji Wiosek Świata – interaktywnych zwierząt i przejażdżki egzotycznym busem.

 


Jurta mongolska

Domek peruwiański

Igloo


Głównym punktem programu będzie odsłonięcie najnowszego obiektu Parku – figury „Euromana”, symbolizującego biedę - tym razem - Europy. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce w ramach obchodów 15-lecia działalności Salezjańskiego Wolontariatu misyjnego „Młodzi Światu”.

Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” od 15 lat niesie pomoc najuboższym w krajach misyjnych. Organizuje wsparcie duchowe, materialne i personalne dla placówek misyjnych w Afryce, Ameryce Południowej, Europie Wschodniej i Azji. SWM do tej pory zrealizował około 230 projektów edukacyjnych, pedagogicznych, budowlanych, medycznych i socjalnych. Z ramienia organizacji wyjechało na misje około 270 wolontariuszy. SWM podejmuje wiele różnych przedsięwzięć także w kraju, m.in. akcję Orawa Dzieciom Afryki, realizuje program Adopcja Miłości i różne międzynarodowe projekty, a także stworzył Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej w Krakowie, jedyne tego typu miejsce w Europie, którego misją jest przekazywanie wiedzy i podnoszenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i problemów globalnych występujących na świecie. 

Więcej informacji na http://parkedukacji.swm.pl/ 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.