Przewodnik po parkach rozrywki

Zima wśród lam, kaktusów i palm

Tagi: Wioski świata, Kraków, Park Edukacji Globalnej

Zima wśród lam, kaktusów i palm

Kim jest Inuit? Jaką herbatę piją Mongołowie i co na swojej drodze może spotkać Boliwijczyk idący do szkoły? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć nie w encyklopedii, a w Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata. To miejsce, w którym świat można zobaczyć, dotknąć i poczuć w sześćdziesiąt minut.

Przy krakowskich Bulwarach Wiślanych w stronę Tyńca mija się adres Tyniecka 39, a tam – tuż za zakrętem – można znaleźć cały świat w zasięgu ręki. Jak to możliwe? Na terenie 2 hektarów znajduje się wielkoformatowa mapa świata, wokół której znaleźć można osady z Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, Arktyki, Azji czy Australii i Oceanii. To Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej. 

Zaglądając do różnych osad można odnieść wrażenie podróży dookoła świata – raz budować igloo, a za chwilę próbować swoich sił, grając na peruwiańskich instrumentach. Propozycją tego miejsca jest nie tylko zwiedzanie, ale aktywne uczestnictwo w warsztatach dla grup zorganizowanych.

Wśród tematycznych warsztatów, które znalazły się w zimowej ofercie, proponujemy m.in. „Magiczna Mongolia”, „Misyjne opowieści”, „Arktyczna Przygoda” oraz „Wśród lam, kaktusów i palm”. 

Wizyta w Wioskach Świata przedstawia życie mieszkańców z różnych części świata. Poznanie ich życia codziennego, tradycji i kultury, pokazuje nie tylko różnice ale i widoczne podobieństwa wielu kultur.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.