Przewodnik po parkach rozrywki

Ferie 2013: Gdzie wybrać się z dziećmi, cz. 1

Tagi: Jurapark, Park świętego Mikołaja, Wioski świata, Gdzie Na Ferie Z Dziećmi, Warownia Inwałd, Ferie 2013, Dokąd Na Ferie, Skansen Miniatur

Ferie 2013: Gdzie wybrać się z dziećmi, cz. 1

Już w ten poniedziałek, 14.01. rozpoczną się długo wyczekiwane ferie zimowe, trwające aż do 27.01. W tym terminie wakacje będą miały szkoły z województwa: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Dwa tygodnie to wystarczająco dużo czasu, by zaplanować ciekawą wycieczkę. Dokąd zatem można się wybrać, by tegoroczne ferie były dla dzieciaków niezapomniane?

Na szczęście nie wszystkie parki rozrywki są zamknięte w okresie zimowym, a dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego w tym okresie mogą odwiedzić chociażby Jurapark Solec w Solcu Kujawskim.

Uczniowie z Wielkopolski, mogą wyjechać do pobliskich parków w województwie kujawsko-pomorskim, ale jeśli nie mają takiej możliwości, oczywiście mogą skorzystać z miejscowych atrakcji, takich jak Skansen Miniatur znajdujący się w Pobiedziskach lub ze sztucznego stoku na Malta Ski lub też - wodnych szaleństw w Termach Maltańskich.


Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha W JuraParku w Solcu Kujawskim posiada jedną z największych kolekcji skamieniałości w Polsce.


Godne polecenia są także Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich oraz niedawno otwarty Park Krasnala w Nowej Soli, do których najbliżej mają dzieci zamieszkujące województwo lubuskie.

Na spotkanie ze Świętym Mikołajem lub na niezwykłą wycieczkę po wioskach z całego świata mogą się udać wszyscy zainteresowani, mieszkający w województwie małopolskim (i nie tylko). Tam bowiem Park Św. Mikołaja w Krainie Bajek, Park Miniatur Świat Marzeń oraz wspomniane Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej zachęcają i kuszą promocjami także zimą. Dla znudzonych tematem dinozaurów, miniatur oraz Świętego Mikołaja jest coś nietypowego - Warownia oraz Park Ruchomych Smoków w Inwałdzie, gdzie zwiedzający mają okazję przenieść się do czasów średniowiecza.


Naturalnej wielkości Warownia wzorowana jest na XV-wiecznej architekturze.


Do parków w województwie małopolskim niedaleko mają także dzieci ze Świętokrzyskiego. Ale i one mają swój własny park rozrywki. Jest nim niedawno otwarta Wioska Świętego Mikołaja, do której ciągną prawdziwe tłumy. Jak widać czas zimowy, wcale nie jest okresem martwym w parkach rozrywki. Nie ma zatem co czekać, tylko szybko planować zimowy wypad do któregoś z parków!

Autor: Aleksandra Galus

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.