Przewodnik po parkach rozrywki

FERIE LAST MINUTE - 4 pomysły z 3 województw (Łódzkie, Śląskie, Pomorskie)

Tagi: Parki Rozrywki W Polsce, Polskie Parki Rozrywki, Karta Rabatowa Funpass, Ferie 2017, Pomysły Na Ferie Z Dzieckiem, Ferie Last Minute

FERIE LAST MINUTE - 4 pomysły z 3 województw (Łódzkie, Śląskie, Pomorskie)

16 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe w pięciu województwach. Jeśli do tej pory nie udało się wam zorganizować żadnego wyjazdu dla dzieciaków, nie załamujcie rąk. Aby dobrze się bawić, wcale nie musicie wyjeżdżać daleko – wystarczy odwiedzić jeden z pobliskich parków rozrywki.

 

Zdecydowana większość polskich parków rozrywki zamyka się na sezon zimowy, wykorzystując ten czas na niezbędne remonty i modernizacje. Jeśli park dysponuje jednak zadaszonymi atrakcjami nie ma powodu do tego, by sezon turystyczny kończył się w październiku. Poza tym są jeszcze muzea, centra rozrywki i sale zabaw. Pomysłów na aktywne spędzenie ferii jest mnóstwo.

Dzisiejsze propozycje dedykujemy głównie rodzinom, zamieszkałym w województwach, gdzie trwają obecnie ferie zimowe. Może uda się wam dzięki temu zorganizować spontaniczny, rodzinny wyjazd?

Łódzkie

Ceramilandia

Wszystko zaczęło się od warsztatów ceramicznych, organizowanych okazjonalnie przez zakłady ceramiczne Kozera. Ogromne zainteresowanie, jakim cieszyły się zajęcia skłoniło organizatorów do stworzenia na ich kanwie parku rozrywki. W Ceramilandii nie wszystko kręci się jednak wokół ceramiki. Po zwiedzeniu wystawy i zajęciach plastycznych dzieci mogą oddać się szaleństwom na zadaszonym placu zabaw. Do ich dyspozycji jest dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, karuzela łańcuchowa – łącznie znajduje się tam aż 100 tego rodzaju atrakcji.

 


Warsztaty ceramiczne dla dzieci

 

Śląskie 

Dream Park Ochaby

Dream Park łączy w sobie park dinozaurów i park miniatur – oba są czynne w sezonie zimowym. Liczba atrakcji jest co prawda nieco okrojona, ale rekompensuje to cena biletów, które są obecnie niemal 3 razy tańsze niż latem. Tymczasem Big Ben, Mur Chiński, katedra Notre Dame i wszystkie pozostałe miniatury słynnych zabytków doskonale wkomponowują się w zimowy pejzaż. To samo można powiedzieć o dinozaurach. W rzeczywistości nigdy nie doświadczyły one oczywiście takiego klimatu, ale śnieg wcale nie przeszkadza w ich oglądaniu. Zimą można też zwiedzać wnętrze domu do góry nogami. To zadaszona atrakcja (choć dach stanowi tu podstawę budowli, więc nie jest zbyt trafne określenie), dlatego nawet jeśli temperatura na zewnątrz nie będzie zbyt przyjazna, nie odczujecie żadnego dyskomfortu podczas zwiedzania.

Miasteczko Westernowe Twinpigs w Żorach

W Żorach mieści się jedno z największych miasteczek westernowych w Polsce. Tamtejszych atrakcji można doświadczać na dwa sposoby: wykupując jednodniowy bilet wstępu lub rezerwując nocleg (do wyboru pokoje w stylu meksykańskim, indiańskim, kowbojskim oraz cele więzienne) w hotelu Teksas. Oczywiście rekomendujemy Wam tę drugą opcję. Wyobrażacie sobie, jak niesamowitym doświadczeniem musi być pobudka w miejscu, gdzie zamiast szumu ulicy słychać rżenie koni i wystrzały z rewolweru? To zaledwie przedsmak wrażeń, jakie czekają na was w Twinpigs. Pokazy kowbojskie, stylizowana sesja w studio fotograficznym, pokazy iluzjonistyczne w wykonaniu Tomasza Kabisa - dzieci na pewno szybko nie zapomną takich ferii.

 


W Miasteczku Twinpigs można sobie zrobić zdjęcie stylizowane na starą fotografię

 

Pomorskie

Muzeum Motyli we Władysławowie

To idealne miejsce dla tych, którzy już tęsknią za latem. W muzeum prezentowane są motyle ze wszystkich stron świata. Ich ojczyznami są Indie, Malezja, Filipiny, Japonia itd. W skład kolekcji wchodzi ok. 5000 okazów - stryj założycieli zbierał je od 1937 roku. Z czasem motyli zrobiło się tak dużo, że nie pomieściły się w jednym muzeum. Obecnie są one prezentowane w Łebie i domu rybaka we Władysławowie. W pierwszym z nich odbywa się jednak obecnie remont, dlatego wszystkich zainteresowanych odsyłamy do Władysławowa.

 


Wnętrze Muzeum Motyli we Władysławowie

 

We wszystkich wymienionych miejscach obowiązuje karta rabatowa Funpass. Zakup jednej karty gwarantuje zniżki dla jej właściciela i trzech dodatkowych osób. W zależności od wybranej oferty karta Funpass jest ważna przez rok, dwa lub trzy lata. Z pewnością przyda się teraz jak i także podczas wakacyjnych wyjazdów. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.