Przewodnik po parkach rozrywki

Westernowe (i nie tylko) rodzinne ferie zimowe, cz. 3

Tagi: Kraina Westernu, Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Dinopark Szklarska Poręba, Farma Iluzji św. Mikołaja

Westernowe (i nie tylko) rodzinne ferie zimowe, cz. 3

W terminie 28 stycznia - 10 lutego 2013 r. swoje zimowe wakacje rozpoczynają dzieci z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ich tegoroczne wakacje mogą być niezapomnianą przygodą w świecie rozmaitych parków.

Dzieciaki z województwa dolnośląskiego, choć na śnieg nigdy nie narzekają, a stoki narciarskie mają pod ręką, być może tym razem będą chciały przeżyć coś innego. W tym województwie bowiem mali turyści znajdą przede wszystkim dino parki oraz parki miniatur, których tutaj nie mało. Zimowe atrakcje zapewnia Dinopark w Szklarskiej Porębie, tam też można wybrać się na seans filmów 6D. Wyjątkowo bajeczny i jakże autentyczny krajobraz prezentują miniaturowe budowle w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Obsypane śniegiem małe budynki wyglądają teraz wyjątkowo realistycznie i malowniczo. Naprawdę warto to zobaczyć. A jeśli ktoś woli zgoła odmienne klimaty… bardziej westernowe. Western City w miejscowości Ściegny koło Karpacza zaprasza. Można tam pojeździć na nartach z kowbojami lub obserwować jazdę na nartach za koniem, nauczyć się jeździć na koniu lub wziąć udział w rodeo. 

Na magiczne wakacje ze świętym Mikołajem i innymi bajkowymi postaciami mogą liczyć dzieci z województwa mazowieckiego. Znana tam Farma Iluzji Św. Mikołaja to zimowa wersja lubianego wśród wielu parku edukacji i rozrywki w Trojanowie. Ponadto na zimowy obóz jeździecki zaprasza Kraina Westernu w Sarnowej Górze. 

Podobnych „mikołajowych” atrakcji mogą zażyć dzieci z województwa opolskiego. Szczególnie w Wiosce Świętego Mikołaja w Bałtowie. 

Kto powiedział, że zimą nad morzem nie ma co robić? W Zachodniopomorskim, w Niechorzu, w otwartym zimą parku miniatur można zobaczyć niemal wszystkie bardziej znane latarnie morskie. A jeśli tamtejsze dzieci mają dość „morskich” atrakcji, mogą wybrać się do Bałtyckiego Parku Dinozaurów, w którym nawet zimą zobaczą dinozaury, skorzystają z parku linowego i także obejrzą żywe zwierzęta (w tym roku park otwiera Mini Zoo). 

Nie ma co siedzieć w domu. Już teraz zaplanujmy bajeczną zimową wycieczkę do któregoś z parków!

Autor: Aleksandra Galus

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.