Przewodnik po parkach rozrywki

Ferie 2013: Pomysły na rodzinne zimowe wyjazdy, cz. 2

Tagi: Park Miniatur Warmii I Mazur, Ferie, Ferie 2013, Mrongoville, Rodzinne Wyjazdy, Pomysły Na Ferie

Ferie 2013: Pomysły na rodzinne zimowe wyjazdy, cz. 2

Od 21 stycznia do 3 lutego 2013 r. wakacje zimowe rozpoczynają dzieci z województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Choć zimowe warunki na ogół znakomicie dopisują fanom śnieżnych atrakcji w Polsce północno-wschodniej, to jednak i tam dzieci wraz ze swoimi rodzicami szukają także innych, bardziej oryginalnych powodów, by wybrać się na wycieczkę. Gdzie można wybrać się w tych rejonach zimą? 

W Gierłoży, 900 m za Wilczym Szańcem w stronę Węgorzewa (woj. warmińsko-mazurskie) znajduje się przeurocze miejsce, które stoi otworem dla zwiedzających nawet w środku zimy. Znajdujący się tam Park Miniatur Warmii i Mazur ma dla swoich gości niejedną atrakcję. Poza oczywistą, jaką jest park miniatur, można popróbować swoich sił na dwóch strzelnicach lub poszaleć pojazdami wojskowymi (i nie tylko) na poligonie militarnym. Ponadto w ofercie parku jest także średniowieczne grodzisko rycerskie, skansen ludowy, park zabaw i liczne wystawy. 

Western City “Mrongoville” to kolejna propozycja dla dzieci mieszkających w województwie warmińsko-mazurskim. Mrągowo bowiem to nie tylko wakacyjne festyny muzyczne, ale także centrum rozrywki dla wszystkich fanów Dzikiego Zachodu. Mrongoville to idealnie odwzorowane typowe miasteczko westernowe z drugiej połowy XIX w. Odwiedzający mogą tam zobaczyć pokazy kaskaderskie, zwiedzić wioskę indiańską i rancho farmera. Ale Mrągowo zimą to także, a może przede wszystkim, atrakcyjny punkt dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na daleki wyjazd w Alpy - oczywiście na narty. Znana miejscowym Góra Czterech Wiatrów od dawna ściąga narciarzy i snowboardzistów z całego kraju. Warto wspomnieć, że w województwie warmińsko-mazurskim są także inne wyciągi narciarskie, m. in. w Elblągu - na Górze Chrobrego, w Gołdapi - wyciąg Gołdap, Lidzbarku Warmińskim - Krzyżowa Góra, w miejscowości Okrągłe - Morenowa Stacja Narciarska i w Rusi - Kartasiówka. 

Z uwagi na to, że w województwie podlaskim brakuje zimowych parków rozrywki, zazwyczaj rodzice z tego rejonu decydują się na wypady właśnie w województwo warmińsko-mazurkie lub mazowieckie. 

Autor: Aleksandra Galus

  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.