Przewodnik po parkach rozrywki

Świąteczne parki rozrywki - pomysł na aktywny weekend zimą, część 2

Tagi: Baltow, Parki Swiateczne, Gdynia, Wioska Swietego Mikolaja, Dolina Swietego Mikolaja, Osada Mikolaja Kolibki

Świąteczne parki rozrywki - pomysł na aktywny weekend zimą, część 2

Parki o tematyce świątecznej znajdują się w kilku miejscach w Polsce. Większość z nich otwarta jest w grudniu a także i po Nowym Roku, dzięki czemu nawet ferie można spędzić w bajkowej scenerii. Przedstawiamy Wam kolejne parki, które zachęcają do odwiedzin z Elfami, Świętym Mikołajem i innymi świątecznymi atrakcjami.

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie to między innymi Osada Elfów, w której mieszkają główni pomocnicy Świętego Mikołaja, to także Chatka na Kurzej Łapce oraz Chata Świętego Mikołaja, w której można zobaczyć jak Święty Mikołaj odpisuje na listy a także napisać własny. 

Każde dziecko odwiedzające Bałtów może stać się pomocnikiem Świętego Mikołaja. Wystarczy tylko, zapisując się do Szkoły Elfów. Tam pod okiem kogoś z Mikołajowej świty odbędzie warsztaty, w czasie których nauczy się pracować jak Elfy, a także otrzyma niezbędne wskazówki, co zrobić, aby świat stał się lepszy i bardziej przyjazny ludziom.

W parku obok atrakcji sezonowych jest również Bajkowy Park Rozrywki, a w nim baseny z kulkami, karuzele i dmuchańce oraz atrakcje w wymiarze 3D (Kraina Królowej Śniegu) i 5D (Kino Emocji).

Mieszkańcy północnej części kraju mogą z kolei odwiedzić Osadę Mikołaja, która znajduje się w Gdyni. W tym miejscu, podobnie jak i w innych świętecznych parkach, można spotkać się ze Świętym Mikołajem, zobaczyć bożonarodzeniową szopkę oraz zwiedzić domki Elfów, które w Osadzie Mikołaja usytuowane są wysoko na drzewach. Zostając pomocnikiem Św. Mikołaja można przygotować świąteczne pierniki i fantazyjnie ozdobione bombki. Park świąteczny mieści się w Kolibki Adventure Park, który to oferuje gościom ekstremalne zabawy więc i z takich atrakcji można skorzystac przy okazji wizyty u Mikołaja.


Osada Mikołaja mieści się w Kolibki Park, parku dla ludzi lubiących sporty ekstremalne.
Nie dziwi więc nikogo, że i Święty Mikołaj to amator mocnych wrażeń!


Świąteczny park powstał także w tym roku w Parku Owadów nad rzeką Gwdą w wielkopolskiej miejscowości Lubnica. Tam, w Dolinie Świętego Mikołaja, również stacjonuje Święty Mikołaj, są Elfy, Śnieżynki i inne bajkowe postaci. Co niedzielę planowane są w parku wydarznenia tematyczne: Wielkie Mikołajki, Niedziela z Prezentami tuż przed Wigilią czy na koniec grudnia - Pożegnanie Starego Roku.

W parkach wspomnianych powyżej jak i w tych, opisanych w poprzednim artykule można otrzymać zniżkę z kartą rabatową Funpass.  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.