Przewodnik po parkach rozrywki

Świąteczne parki rozrywki - pomysł na aktywny weekend zimą, część 1

Tagi: Zator, Karta Funpass, Park Swietego Mikolaja, Parki Swiateczne, Trojanow, Farma Iluzji I Swietego Mikolaja

Świąteczne parki rozrywki - pomysł na aktywny weekend zimą, część 1

Do Świąt został niecały miesiąc. W gorączce zakupów gwiazdkowych warto wygospodarować dzień by odwiedzić parki, które w tym czasie mienią się tysiącami światełek i w których na kilka tygodni zamieszkał Święty Mikołaj. Parki Świąteczne to ciekawy pomysł na aktywny, rodzinny weekend lub Mikołajkowy prezent dla najmłodszych. Zaglądamy do kilku z nich i przedstawiamy Wam pierwszą część przewodnika.

Lubiana przez wielu Farma Iluzji w Trojanowie zimą ubiera ciepły szalik, czapkę i rękawiczki i zmienia się w Farmę Iluzji i Świętego Mikołaja. Na miejscu można spotkać się z najprawdziwszym, jak twierdzą właściciele, Świętym Mikołajem. "Bardzo zależy nam na autentyczności tej postaci dlatego nie znajdziecie u nas przebierańca z wąsami, tylko osobę o odpowiednim wyglądzie, wieku i temperamencie, która na czas zimowych miesięcy po prostu staje się Św. Mikołajem." - mówi Tomasz Wielemborek, jeden z właścicieli Farmy Iluzji. "Największym optymizmem napawa mnie fakt, że wiara w moc Świętego Mikołaja nadal istnieje, a na Farmie jest ona szczególnie silna." - dodaje Wielemborek.

Na Farmie w tym roku pojawią się też nowe atrakcje. Będzie tor Snowtubingowy przygotowany na podkładzie z igielitu, na którym dzieci i dorośli będą mogli zjeżdżać do woli na specjalnie przystosowanych dmuchanych oponach i to niezależnie od ilości śniegu. W trakcie przygotowań jest również Fabryka Zabawek, w której odwiedzający będą mogli obejrzeć krzątające się w pośpiechu elfy. Z myślą o nie do końca grzecznych dzieciach wybudowano Piec Złych Uczynków,  w którym raz na zawsze giną spisane na karteczkach złe uczynki.


Fabryka Zabawek na Farmie Iluzji i Św. Mikołaja, w której odwiedzający będą mogli
obejrzeć krzątające się w pośpiechu elfy.


Ponadto tak jak w poprzednim roku jest i Pałac Królowej Śniegu, Gabinet Świętego Mikołaja, otwarte są także niektóre stałe atrakcje parku takie jak: Latająca Chata Tajemnic, Muzeum Iluzji i Tunel zapomnienia.

Od kilku lat w Zatorze już pod koniec listopada zaczyna się świąteczna atmosfera. Dla najmłodszych i ich rodziców Park Świetego Mikołaja proponuje co roku wędrówkę Bajkową Ścieżką, na której pojawią się bajkowi bohaterowie. W interaktywnym Kinie 3D, można porozmawiać ze skrzatem – Sylwestrzakiem. Sylwestrzak chodzi, tańczy, śpiewa na dużym ekranie i odpowie na każde pytanie naszego malucha.


Świąteczna dekoracja w Parku Św. Mikołaja w Zatorze


W tym roku w zatorskim parku pojawiły się także nowe atrakcje. Pierwszą jest zwariowany Dom do góry nogami, do którego wchodzi się przez strych. W Dom do góry nogami nic nie jest tak, jak byśmy się tego spodziewali. Meble są zawieszone nad naszymi głowami, a samochód stojący w garażu zaparkował.... do góry kołami, rzecz jasna!Kolejną atrakcją jest lodowisko. Syntetyczna tafla o powierzchni 200 metrów kwadratowych mieści jednorazowo około 30 osób. Specjalna nawierzchnia, z której wykonane jest lodowisko niewiele różni się od zwykłej ślizgawki i umożliwia korzystanie z niej o każdej porze roku. Obok lodowiska jest także wypożyczalnia, zaopatrzona w 110 par łyżew we wszystkich rozmiarach, także nie musimy zabierać ich ze sobą.

Oba parki otwarte są przez kilka najbliższych miesięcy. W każdym z nich z kartą rabatową Funpass można otrzymać zniżkę. 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.