Przewodnik po parkach rozrywki

Ferie zimowe 2012: dokąd wybrać się z dziećmi

Tagi: Park Dinozaurów, Park Miniatur, Zator, Experymentarium, Dinolandia, Dream Park Ochaby, Jurapark Krasiejów, Czas Wolny, Szwajcaria Bałtowska, Gdzie Na Ferie Z Dziećmi, Wypoczynek, Narty, Inca Play, Snowboard, Termin Ferii, Dokąd Na Ferie, Park Św. Mikołaja, Ferie Zimowe 2012

Ferie zimowe 2012: dokąd wybrać się z dziećmi

W ferie nie trzeba wyjeżdżać na narty czy do ciepłych krajów by na chwilę oderwać się od codzienności i spędzić aktywnie czas z dziećmi. Dobra zabawa i uśmiech dziecka jest na wyciągnięcie ręki, nawet gdy wokoło brak śniegu. Wystarczy wybrać się do parku rozrywki.

W tym roku warto odwiedzić Dream Park w OchabachOdbędzie się tu po raz pierwszy Festiwal Rzeźb Lodowych o tematyce Epoki Lodowcowej. Na miejscu będzie można obejrzeć wiele figur wykutych w lodzie, ustawionych w zimowej aranżacji. Co ważne ekspozycja będzie zadaszona, więc brak śniegu nie stanowi żadnej przeszkody. Festiwal rozpocznie się 27 stycznia i trwać będzie do 11 marca. Dodatkowo w każdą sobotę oraz niedzielę odbywać się będą warsztaty dla dzieci z rzeźbienia w lodzie oraz pokazy rzeźbienia prowadzone przez artystów.
Bilety w cenie 12 zł (ulgowy) oraz 16 zł (normalny), w cenie wliczone zwiedzanie parku miniatur i dinozaurów.

JuraPark w Krasiejowie zaprasza na spotkanie z dinozaurami. Ścieżka edukacyjna w tym parku ma długość około 1500 m a jej zwiedzanie trwa mniej więcej 1,5-2 godziny. Po drodze fani prehistorii znajdą prawie 200 modeli płazów i gadów (około 70 gatunków). JuraPark Krasiejów to największy taki park w Europie więc warto się wybrać by na własne oczy zobaczyć jak kiedyś wyglądały dinozaury. Na miejscu znajduje się także muzeum paleontologiczne, jedyne na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem. Zobaczyć można tu rekonstrukcję szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis.
Bilet w cenie 16 zł od osoby, część atrakcji zamknięta w zimę. 


Największy park dinozaurów w Europie!


Jeśli macie ochotę zanurzyć się na dłużej w świątecznym klimacie, to warto wybrać się do Parku Świętego Mikołaja w Zatorze, gdzie codziennie odbywa się Parada Bajkowych Postaci i gdzie można spotkać się ze Świętym Mikołajem.
Bilety w cenie 19 zł (ulgowy) oraz 24 zł (normalny), w weekend niektóre atrakcje dodatkowo płatne.


Bajkowa sceneria w Parku Świętego Mikołaja


Nadal w niektórych parkach rozrywki, z okazji zimy obowiązują promocyjne ceny biletów wstępu. W Dinolandii można bawić się za 9,99 zł od osoby. Przy bezśnieżnej pogodzie, można za darmo zagrać w tu w minigolfa i petanque (bule). 

A jeśli w końcu spadnie śnieg to warto będzie wybrać się w Góry Świętokrzyskie, gdzie w sezonie działa stok narciarski Szwajcaria Bałtowska. Na miejscu do dyspozycji są dwie trasy narciarskie, można wypożyczyć pełen sprzęt oraz nauczyć się jeździć w szkółce narciarskiej. 

Centra rozrywki i nauki oferują z kolei dla dzieciaków półkolonie. Warsztaty chińskiej kaligrafii, interaktywne lekcje tematyczne, pojedynki na laserowej arenie to niektóre atrakcje jakie czekają na dzieci w wieku 7-13 lat w łódzkim Centrum Experymentarium. W okresie od 30.01. do 10.02. organizowane będą tu w ramach półkoloni dni tematyczne: dzień gier, odkryć, sportu. 
Cena turnusu (5 dni): 320 zł, pojedyncze zajęcia: 80 zł. W cenie zajęcia w godzinach 10.00-15.00, obiad, opieka i wycieczki.

W warszawskim Hulakula przygotowano z kolei bogaty program edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci w wieku 3-13 lat, obejmujący zabawy taneczne, naukę języka przez zabawę, warsztaty geograficzno- przyrodnicze oraz szereg zajęć plastycznych. Dzieci mogą korzystać z dwóch placów zabaw dostosowanych do różnych grup wiekowych.
Pobyt czterogodzinny w cenie 40 zł (obiad), ośmiogodzinny: 70 zł (obiad+ podwieczorek), pakiet tygodniowy (pn-pt, 8h): 250 zł. W cenie opieka, program edukacyjny, zabawę na placu zabaw, kręgle, bilard.


Zabawa w Inca Play


Inna sala zabaw, Inca Play oferuje dla dzieci w wieku 4-11 lat zajęcia tematyczne, oglądanie bajek w mini kino, mini disco, zabawy w kącikach (indiańskim, młodej damy). Wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry.
Cena turnusu (5 dni): 375 zł, 1 dzień opieki: 75 zł.

Opracowanie: Anna Marasek
Parkmania.pl 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.