Przewodnik po parkach rozrywki

II edycja Festiwalu Rzeźb Lodowych w Ochabach

Tagi: Park Dinozaurów, Ochaby, Dream Park, Festiwal Rzeźb Lodowych

II edycja Festiwalu Rzeźb Lodowych w Ochabach

Już od pierwszego weekendu stycznia w Dream Park Ochaby rozpoczyna się II edycja Festiwalu Rzeźb Lodowych. W każdą sobotę oraz niedzielę stycznia i lutego będzie można obserwować pokazy rzeźbienia w lodzie oraz wziąć udział w warsztatach i samodzielnie stworzyć lodowe cuda.

Ubiegłoroczny Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zmagania rzeźbiarza z ważącym nieraz 300 kg blokiem lodowym obserwowało w sumie kilkanaście tysięcy osób.

Nowością tegorocznego Festiwalu będą pokazy przy użyciu ciekłego azotu, prowadzone przez animatorów z Beskidzkiego Centrum Nauki Naukotechnika. Pokazy z użyciem tej cieczy potrafią być niesamowicie efektowne ponieważ azot wylany na dowolną powierzchnię cały czas wrze i odparowuje tworząc ogromne obłoki gęstego 'dymu'. 

Cały pokaz będzie się składał z wielu wykonywanych po sobie doświadczeń, przy użyciu szeregu rekwizytów. Róża zanurzona w ciekłym azocie oraz schłodzona o kilkaset stopni po wyjęciu diametralnie zmienia swoje właściwości fizyczne. Początkowo giętka i elastyczna roślina zamienia się w strukturę podobną do szkła, rzucona na ziemię rozbije się na drobne kawałki. Banan schłodzony w ciekłym azocie nadaje się do wbijania gwoździ.


Zmagania rzeźbiarza z blokiem lodowym


Bilety na Festiwal Rzeźb lodowych kosztują odpowiednio: 
16 zł (normalny), 12 zł (ulgowy), 14 zł (senior), 44 zł (rodzinny).
Impreza odbędzie się w weekendy stycznia i lutego (soboty-niedziele) w godzinach 10.00-17.00

W parku obowiązuje rabat z kartą Funpass

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.