Przewodnik po parkach rozrywki

Co działo się w świecie parków rozrywki w 2011 roku?

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Park Dinozaurów, Adventure World Warsaw, Europa-Park, Park Miniatur, Grodzisk Mazowiecki, Park Of Poland, Funpass, Śląskie Wesołe Miasteczko, Bałtów, Dream Park Ochaby, Karta Rabatowa, Mszczonów, Oceanarium Prehistoryczne, Złota Góra, Woliński Park Dinozaurów Porta Aventura, Rodzinne Wycieczki Z Dziećmi

Co działo się w świecie parków rozrywki w 2011 roku?

Przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie tego, co wydarzyło się w świecie parków rozrywki w 2011 roku. Sprawdźcie sami, kto przedstawił plany największego parku rozrywki w Polsce, gdzie otwarto park z budowlami sakralnymi a w którym miejscu zamieszkały gigantyczne owady.

Rok 2011 nie rozpieszczał parków rozrywki ani ich odwiedzających. Pogoda niestety nie dopisywała, w lipcu w weekendy lało, co utrudniało rodzicom planowanie rodzinnych wycieczek z dziećmi do parków. Mimo to w świecie parków sporo się działo. Moda na parki rozrywki nadal trwa i jak w poprzednich latach otwarto kilka nowych miejsc. 

Miniatury, dinozaury i owady
W Dargobądzu na wiosnę został otworzony Woliński Park Dinozaurów, który od początku zbierał niepochlebne opinie co do jakości usług i atrakcyjności oferty. Zobaczymy jak park poradzi sobie w tym roku, zwłaszcza, że zmienia lokalizację. Od 2012 roku dinozaury będzie można oglądać w Dziwnówku. 


Dream Park Ochaby


Hitem zeszłego roku był Dream Park Ochaby, otwarty w sierpniu park na Śląsku. W Dream Parku można obejrzeć miniatury budynków, dinozaury, pobawić się w parku linowym a także zwiedzić Oceanarium Prehistoryczne. Drugie takie oceanarium, w tym samym czasie, powstało w Bałtowie.

Z kolei wszyscy zainteresowani tematyką sakralną mogli od sierpnia odwiedzać kolejny nowy park z miniaturami. Park Miniatur Złota Góra, tuż obok Częstochowy, zaprezentował nam 17 świątyń świata w skali 1:25. 


Park Miniatur Złota Góra


Jesienią w województwie łódzkim otwarto Park Mikrokosmos. To zupełnie nowy pomysł na park rozrywki, bowiem tu można zapoznać się z owadami prezentowanymi w nienaturalnie dużych rozmiarach. Właściciel parku planuje wyróżniać się wśród konkurencyjnych parków i zimą otworzył dodatkowo Zimową Krainę 2 Bieguny, w której podziwiać można repliki zwierząt z Arktyki i Antarktydy.

Koniec roku był w Żywcu, gdzie obok Nowego Zamku powstał park miniatur z najpiękniejszymi budowlami regionu.

Tematyczne parki rozrywki powstają nad Wisłą
Należy też wspomnieć o dwóch planach budowy gigantycznych tematycznych parków rozrywki w okolicach Warszawy. Nie jeden a dwaj inwestorzy, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od siebie planują stworzyć miejsca rozrywki rodzinnej, w których znajdować się mają najprawdziwsze rollerocastery, rwące rzeki, aquapark i hotele. Każdy z parków chce dorównać jakością europejskim parkom rozrywki typu Europa-Park czy Port Aventura. W 2011 roku poznaliśmy wstępne plany Adventure World Warsaw, który ma powstać pod Grodziskiem Mazowieckim, z kolei drugi park, Park of Poland nawiązał współpracę z Mszczonowem i wkrótce również przedstawi plany inwestycji. Parki mają zostać otwarte w 2014 i 2015 roku.

Obejrzyj film Adventure World Warsaw z lotu ptaka >>

Starzy znajomi mają się dobrze
Śląskie Wesołe Miasteczko, najstarszy polski park rozrywki, w ubiegłym roku postawił z kolei na modernizację. Może obawia się konkurencji na Mazowszu, a może w końcu zarządcy parku doszli do wniosku, że warto unowocześnić park?Zmiany na razie są kosmetyczne i jeszcze zapewne długo poczekamy zanim park będzie przypominał nowoczesny obiekt ale już teraz uporządkowano atrakcje. Park pozbył się tych, które nie były atrakcyjne, ulepszył inne, które zyskały drugą młodość. Do nich należy choćby Dolina Niedźwiedzia i Kon Tiki. Sam teren Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, gdzie znajduje się Wesołe Miasteczko, również się zmienia. W zeszłym roku powstało tu centrum nauki Explorado.


Dolina Niedźwiedzia w Śląskim Wesołym Miasteczku


Funpass - pierwsza karta do parków rozrywki
W zeszłym roku powstała też karta rabatowa Funpass do parków rozrywki, dzięki której w większości parków można dostać rabat aż dla 4 osób. Mamy nadzieję, że karta każdego roku będzie służyć wielu rodzinom :)

Autor: Anna Marasek
Parkmania.pl 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.