Przewodnik po parkach rozrywki

Adventure World Warsaw

Adventure World Warsaw miał być pierwszym parkiem tematycznym w Polsce, w którym miało znaleźć się ponad 25 atrakcji, zlokalizowanych w pięciu tematycznych strefach:

  • Laguna Magicznych Stworzeń - to miejsce zamieszkane przez mitologiczne stwory, w którym każdy będzie mógł poczuć się o kilka lat młodszy.
  • Wyspa Zamkowa - będzie pełna średniowiecznych legend i mitów. Zamieszkają ją smoki, król Artur, czarodziej Merlin, Robin Hood, a nawet nasz swojski Janosik.
  • Kraina Legend - inspirowana jest starożytnymi mitami i legendami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - zarówno wielbiciele adrenaliny jak i romantycznych rejsów łódką przy świetle księżyca.
  • Baśniowa Polska - to wypełnione fantastycznymi atrakcjami miejsce inspirowane jest starą Warszawą i polską architekturą, a każdy jego element opowiada jakąś legendę. Znajdzie się tu także miejsce dla Pana Twardowskiego i jego obracającego się magicznego pałacu.
  • Zaginione Królestwo - to kraina pełna fantazji, gdzie każdy może poczuć się niczym bohater odkrywający zaginiony ląd, a nawet uciec przed trzęsieniem ziemi i wybuchem wulkanu.

AWW miał być rodzinnym parkiem rozrywki, z roller coasterami, karuzelami oraz atrakcjami niespotykanymi jeszcze w Polsce, jak chociażby mad house. 

W parku planowany był także park wodny oraz dwa tematyczne hotele.

Kontakt / Więcej informacji

Adventure World Warsaw
Kategoria
Planowane / niezrealizowane parki
Lokalizacja
Grodzisk Mazowiecki, Mazowieckie
Planowane otwarcie
marzec 2015
Rozmiar
240 ha

pokaż wszystkie

Atrakcje w Adventure World Warsaw

pokaż wszystkie

Aktualności o Adventure World Warsaw

Parki w pobliżu