Przewodnik po parkach rozrywki

Budowa parku Adventure World Warsaw została wstrzymana!

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Adventure World Warsaw, AWW, Imtech

Budowa parku Adventure World Warsaw została wstrzymana!

Wygląda na to, że na ciekawych wizjach i olśniewających prezentacjach budowa parku rozrywki Adventure World Warsaw póki co się kończy.

Od kilku miesięcy niewiele się dzieje w temacie budowy największego w Europie Środkowej parku tematycznego. Mimo iż inwestor otrzymał na początku tego roku pozwolenia na budowę, budowa nie ruszyła, bo w międzyczasie zawieszono współpracę z generalnym wykonawcą.

Wokół AWW od początku było wiele kontrowersji. Kiepska biznesowa reputacja głównego pomysłodawcy Petera Jana Muldera, niejasne źródła finansowania inwestycji i ostatecznie głośny nie tylko w Polsce ale i w Europie problem z generalnym wykonawcą, firmą Imtech to tylko główne powody dla których inwestycja może nie dojść do skutku.

Na tę chwilę zawieszono prace związane z budową parku, także biuro AWW zostało zamknięte. W związku z tym w dniu wczorajszym Adventure World Warsaw wydało oświadczenie o następującej treści:

'Aby pozyskać długoterminowe finansowanie budowy parku i kompleksu hotelowego Adventure World Warsaw, Zarząd AWW został zobowiązany do podzielenia projektu na kilka części składowych, co umożliwi przeprowadzenie procesu budowy w trybie fazowym. Zadanie podzielenia projektu budowy na części składowe Zarząd Adventure World Warsaw zlecił firmie projektowej WATG. Przed przystąpieniem do działań, firma ta przeprowadziła audyt projektu budowlanego parku oraz kompleksu hotelowego. Audyt ten wykazał, że projekt wymaga naniesienia poprawek. Procedura ta potrwa ok. 8 tygodni. W wyniku zaistnienia opisanych okoliczności, Zarząd AWW zdecydował o wstrzymaniu projektu do połowy sierpnia, to jest do czasu powstania poprawionej wersji projektu budowlanego.Od 18 czerwca 2013 r. biuro AWW jest nieczynne. Dotychczasowa siedziba Adventure World Warsaw zostanie przeniesiona do nowej lokalizacji, która powstanie na terenie budowy parku rozrywki w Grodzisku Mazowieckim.'

Choć nadzieje związane z budową parku AWW już większości z nas zgasły, nie pozstaje nam nic innego, jak poczekać do końca sierpnia na dalsze informacje. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.