Przewodnik po parkach rozrywki

Park „Adventure World Warsaw” planowany pod Warszawą

Tagi: Park Rozrywki, Adventure World Warsaw, Rollercoaster, Warszawa, Kolejka Górska, Złotokłos, Wodny Park, Rodzinny Park Rozrywki, Adventure Park Warsaw, Kompleks Rekreacyjno-gastronomiczno-usługowy

Park „Adventure World Warsaw” planowany pod Warszawą

Jak podają lokalne media firma Las Palm chce stworzyć w Złotokłosie pod Warszawą duży rodzinny park rozrywki. Pomysł, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Tych drugich jest w tej chwili trochę więcej.

Mieszkańcy Złotokłosu i pobliskich wsi boją się między innymi komunikacyjnego paraliżu, hałasu i  oczyszczalni ścieków, która miałaby powstać na terenie parku. Inwestor, w skierowanym do Stowarzyszenia Miejscovi liście, odpiera zarzuty oraz  zapewnia, że inwestycja poprawi infrastrukturę wsi Złotokłos i Gminy Piaseczno oraz pomoże w spełnieniu wielu oczekiwań lokalnej społeczności.

Jak podaje inwestor park rozrywki Adventure World Warsaw ma być kompleksem rekreacyjno-gastronomiczno-usługowym z parkiem wodnym, stanowiącym jego centralną i najważniejszą część. Wśród planowanych obiektów są baseny, atrakcje wodne dla różnych grup wiekowych, SPA z saunami mokrymi, suchymi, masażami relaksacyjnymi i leczniczymi oraz zabiegami na ciało. To co ma wyróżniać Adventure World na tle istniejących aquaparków to park tematyczny z zielonymi ogrodami nad wodą, wyposażony w rodzinne atrakcje takie jak karuzela waveswinger, kolejka monorail, rollercoaster „Bumerang” czy zjeżdżalnia flume. Na forum Powiatu Piaseczyńskiego pojawiła się mapka przedstawiająca plan sytuacyjny projektu Adventure World Warsaw. Poniżej pokazujemy, gdzie dokładnie planowany jest park.

 

Jakie będą losy tej inwestycji? Jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że w ostatnich kilku miesiącach toczą się rozmowy na temat dwóch dużych parków rozrywki w okolicach Warszawy (w październiku pisaliśmy o Park of Poland). Gdyby obie inwestycje doszły do skutku to województwo mazowieckie stałoby się prawdziwym centrum rozrywki. Nierealne? Co Wy na ten temat sądzicie?

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title