Przewodnik po parkach rozrywki

Budowa Park of Poland może ruszyć jeszcze w tym roku

Tagi: Park Rozrywki, Park Of Poland, Global City Holding, Roller Coater

Budowa Park of Poland może ruszyć jeszcze w tym roku

Od konferencji prasowej w 2011 roku, na której przedstawiono pomysł realizacji ogromnego parku rozrywki Park of Poland pod Warszawą, minęły ponad 3 lata. Są nowe informacje jednak wygląda na to, że na roller coastery na Mazowszu jeszcze trochę poczekamy.

Jak podaje PAP, budowa aquaparku, który ma być pierwszym etapem budowy większego parku rozrywki może ruszyć w III kwartale 2015 roku. Inwestycję nadzoruje spółka Global City Holdings (GCH). Dyrektor generalny Global City Holdings - Peter Dudoleński przekazał mediom, że firma planuje wystąpić w połowie tego roku o pozwolenie na budowę.

Aquapark Park of Poland ma powstać na 20 hektarach. W marcu zeszłego roku pisaliśmy, że grunty jakie posiada GCH to ok. 100 ha. Dziś pada liczba 200 hektarów. Firma podaje, że działki pod inwestycję są na bieżąco pozyskiwane.

Otwarcie aquaparku planowane jest na koniec 2016 roku.

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.