Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Suntago World rośnie w oczach. Zaglądamy na plac budowy Park of Poland

Tagi: Park Of Poland, Aquapark, Mszczonów, Suntago Wodny Park, Otwarcie Parku Wodnego W Mszczonowie

[WIDEO] Suntago World rośnie w oczach. Zaglądamy na plac budowy Park of Poland

Budowa Suntago World pod Mszczonowem od momentu jej ogłoszenia budziła wielkie emocje. Mowa w końcu o największym zadaszonym parku wodnym w Europie Środkowowschodniej większym nawet od słynnej Tropical Island pod Berlinem! Po dwóch latach od wbicia w ziemię pierwszej łopaty prace zbliżają się ku końcowi. Rozpoczęła się już nawet rekrutacja pracowników obsługi!Co dokładnie dzieje się na budowie Suntago World?

Park of Poland to nie pierwszy park rozrywki w Polsce, ale postęp prac na jego budowie cieszy niemal tak, jakby tak było. Wszystko przez to, że o jego powstaniu mówiło się długo przed tym, zanim powstała Energylandia i rozpoczęła się modernizacja Legendii. Potem niestety sprawa ucichła, ale pomysł budowy gigantycznego parku rozrywki pod Warszawą powrócił przed dwoma laty.

Dowiedzieliśmy się wówczas, że we Wręczy pod Mszczonowem najpierw powstanie park wodny Suntago World, a potem Park of Poland będzie konsekwentnie się rozbudowywać o kolejne, nie tylko wodne atrakcje. Szczęśliwie tym razem nie skończyło się na samych obietnicach. W kwietniu 2017 r. na budowie pojawił się ciężki sprzęt i prace ruszyły. Dziś można już podziwiać kompletny szkielet konstrukcji, którą niedługą pokryją szklane panele fasady. Praktycznie gotowe są też już niektóre z atrakcji w tym:

  • kolorowe zjeżdżalnie w strefie Jamango Wodna Dżungla
  • oraz stymulator surfingu Surf-Air, który będzie jedynym takim urządzeniem w promieniu 200 km.


Niedługo dołączyć mają do nich kolejne atrakcje. Wcześniej trzeba jednak wyłożyć płytkami baseny i strefę pryszniców oraz przykryć dach, co właśnie się dzieje. Potem przyjdzie czas na montaż kolejnych zjeżdżalni, biczów wodnych oraz dekorowanie wnętrza parku. W szklarni w Rotterdamie czekają już palmy, które mają znaleźć się w sąsiedztwie basenów.Jednocześnie trwają też prace nad budową bazy noclegowej w sąsiedztwie parku. W pierwszym etapie prac powstanie wioska, składająca się ze 100 rekreacyjnych domków wypoczynkowych tupu Cabana. Będą one gotowe na przyjęcie pierwszych gości już w grudniu 2019 r., podobnie jak wspomniany Aquapark.

Trwa także budowa pięciogwiazdkowego hotelu, w którym oprócz luksusowych pokoi znajdzie się ogromna strefa konferencyjna i wiele punktów gastronomicznych. Hotel będzie połączony tunelem z parkiem, tak aby goście mogli swobodnie przemieszczać się między pokojami i basenami. Dodatkowym atutem obiektu będzie widok na pobliskie jezioro.

Równolegle z kolejnymi atrakcjami tworzy się zespół Suntago World

Parku rozrywki nie tworzą wyłącznie atrakcje. Potrzebny jest także zespół, który zadba o komfort i dobre humory gości. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła – poszukiwanych jest około 450 osób! Kucharze, kasjerzy, masażyści, terapeuci – nie ma takiego CV, które nie zostałoby rozpatrzone. Osoby, które zdecydują się aplikować, muszą liczyć się ze złożonym procesem rekrutacyjnym, ponieważ Suntago World zależy na wytypowaniu najlepszych kandydatów. Wysiłek wydaje się być jednak tego wart – stawką jest w końcu praca pod palmami.  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.