Przewodnik po parkach rozrywki

Dzieje się! Imponujące postępy na budowie Park od Poland

Tagi: Park Of Poland, Aquapark, Park Rozrywki W Mszczonowie, Par Wodny W Mszczonowie

Dzieje się! Imponujące postępy na budowie Park od Poland

Wraz z postępami na budowie Park of Poland w Mszczonowie pojawia się coraz więcej informacji na temat inwestycji. Wiemy, jakie strefy tematyczne pojawiają się w parku i jakich można spodziewać się tam atrakcji.

W ostatnim artykule informującym o budowie Park of Poland byliśmy dość sceptyczni. O budowie tego parku mówiło się już od 2011 r. Decyzję o budowie wciąż odkładano jednak ze względu na brak niezbędnych pozwoleń. W pamięci mieliśmy sytuację z Adventure World Warsaw - inwestycja upadła mimo tego, że prace na budowie zostały oficjalnie rozpoczęte.

Imponujące tempo w jakim postępuje budowa Park of Poland w Mszczonowie pozbawiło nas jednak wątpliwości. Pod Warszawą powstanie tropikalna wyspa - to pewne! Na zdjęciach z budowy widać już zarysy poszczególnych obiektów. Jeśli niespodziewane czynniki nie wstrzymają prac, inwestycja ma szansę być skończona w terminie, czyli pod koniec 2018 r.

Co wiemy o Park of Poland?

Projekt Park of Poland jest niezwykle ambitny. Zakłada budowę parku wodnego, parku rozrywki, hoteli i centrum konferencyjnego. Docelowo w Mszczonowie ma powstać jedno z największych centr rozrywkowych w Europie.

W pierwszej kolejności zostanie oddany aquapark w stylu tropikalnej wyspy. Będzie to największy tego typu obiekt w Polsce.  W ogromnej hali (62 tysiące m2) będzie mogło się bawić jednocześnie 15 tys. gości. Wiadomo też, że aquapark będzie podzielony na 3 strefy:

  • Saunaria – będą tam się mieścić sauny, gabinety masażu i restauracje.
  • Relax  – strefa dedykowana osobom, które marzą o wypoczynku pod palmami. Będzie ich tam aż 700! Oprócz tego znajdą się tam baseny, w których będzie można spokojnie popływać i restauracje.
  • Jamango – wodna dżungla z najdłuższymi zjeżdżalniami w Europie, będzie wśród nich zjeżdżalnia równoległa składająca się aż z 8 torów oraz najdłuższa kryta zjeżdżalnia w Europie.

Pod dachem aquaparku znajdzie się łącznie 30 zjeżdżalni i 3500 mkw basenów. Park będzie nosił nazwę - Suntago Wodny Świat. Wizyta w parku ma być substytutem egzotycznych wakacji, dlatego twórcy nazwy chcieli, by nazwa brzmiała jak „Sun-to-go”. Dzięki tropikalnej roślinności i temperaturze wewnątrz hali faktycznie będzie można poczuć się, jak na Florydzie albo tajskiej plaży. Jeśli temperatura na zewnętrz będzie sprzyjać zabawom w wodzie – dach będzie rozsuwany.

 


Plan zjeżdżalni w strefie Jamango

 

Kto finansuje inwestycję?

Głównym Inwestorem Park of Poland jest spółka Global City Holding, która zarządza czterema parkami wodnymi na terenie Niemiec, w tym Therme of Erding w pobliżu Monachium – parkiem, który regularnie pojawia się w rankingach najlepszych parków wodnych w Europie. Suntago ma być wzorowany właśnie na tej realizacji. Global City Holding to także właściciel sieci kin Cinema City.

Koszty budowy aquaparku Suntago szacuje się na ok 150 milionów euro. Jeśli inwestycja będzie przynosić oczekiwane zyski, inwestor przystąpi do realizacji dalszych etapów projektu.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.