Przewodnik po parkach rozrywki

Park of Poland, czy jednak powstanie park w okolicach Warszawy?

Tagi: Adventure World Warsaw, Parki Rozrywki W Polsce, Park Of Poland

Park of Poland, czy jednak powstanie park w okolicach Warszawy?

Budowa Park of Poland w Mszczonowie przypomina przejażdżkę na kolejce górskiej. Zaczęło się od szumnych zapowiedzi budowy największego parku rozrywki w regionie. Gdy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, data rozpoczęcia prac została odłożona w czasie. Nastaje cisza. Potem każdego roku do mediów przedostawała się informacja o rzekomym rozpoczęciu budowy, ale parku rozrywki jak nie było, tak nie ma. Czy wciąż jest jeszcze szansa na to, że w Mszczonowie powstanie kiedyś roller coaster z prawdziwego zdarzenia?


Przeczytaj koniecznie najnowszy artykuł o postępach prac i planowanym otwarciu Park of Poland!
Zakończenie prac konstrukcyjnych w Suntago Wodny Świat w Mszczonowie. Niedługo otwarcie!


Jeszcze niedawno mówiło się o dwóch parkach rozrywki pod Warszawą. W Grodzisku Mazowieckim miał powstać Adventure Word Warsaw, nieco ponad 20 km dalej - Park of Poland. Potem Peter Jan Mulder, szef Adventure World Warsaw ogłosił jednak upadłość i wizja drugiej Florydy na Mazowszu zaczęła się rozmywać. Kilkukrotnie (na początku 2014 i 2015 roku) informowaliśmy was co prawda o szansach na wznowienie prac nad Park of Poland, ale jak dotąd pod Warszawą wciąż nie ma parku rozrywki, który mógłby konkurować z podobnymi inwestycjami za zachodnią granicą. Teraz znowu docierają do nas informacje o rozpoczęciu prac w Mszczonowie. Tym razem pojawiły się tam już jednak maszyny budowlane i robotnicy. Czy sprawy wreszcie wkroczyły na właściwy tor?

Przedstawiciele spółki Global City Holdings oraz urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Żyrardowie i Urzędu Miasta Mszczonów zapewniają, że na drodze do budowy Park od Poland nie ma już żadnych przeszkód. Obecnie trwają prace nad ogrodzeniem placu budowy. Później pojawi się na nim ciężki sprzęt i pokaźniejsza ekipa budowlana. Nie zapominajmy jednak, że w Adventure Word Warsaw też doszło do symbolicznego wbicia łopaty. Były fajerwerki, uroczysta gala, a później inwestorowi nagle skończyły się fundusze… Oby podobna historia znowu się nie powtórzyła. Mooky Greidinger (dyrektor generalny sieci kin Cinema City) wydaje się być znacznie pewniejszym inwestorem, ale wciąż przesuwający się termin rozpoczęcia prac na budowie nauczył nas dystansu wobec tego projektu. Co dokładnie ma powstać w Mszczonowie?

Budowa Park of Poland ma być rozłożona w czasie na kilka etapów. W pierwszej kolejności ma powstać park wodny z tropikalną wyspą, podobną do tej, jaka znajduje się już pod Berlinem. W środku znajdzie się kompleks zjeżdżalni, Spa i centrum odnowy biologicznej. Obiekt ma być podzielony na kilka stref, tak by np. dzieci i osoby starsze nie przeszkadzały sobie nawzajem.

Na tym jednak nie kończą się ambicje inwestora. Do zagospodarowania zostaje jeszcze 80 hektarów. W ciągu najbliższych ośmiu lat mają na nich stanąć hotele i atrakcje parku rozrywki. Czy tak ambitny projekt ma szansę powodzenia? Poczekajmy na wieści o budowie aquaparku. Jeśli faktycznie powstanie i co najważniejsze będzie przynosił oczekiwane zyski, dalsza rozbudowa Park of Poland może stać się realną perspektywą.  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.