Przewodnik po parkach rozrywki

Park Adventure World Warsaw pod znakiem zapytania?

Tagi: Park Rozrywki, Adventure World Warsaw, Grodzisk Mazowiecki, Peter Jan Mulder, Las Palm, Tematyczny Park Rozrywki

Park Adventure World Warsaw pod znakiem zapytania?

Puls Biznesu poddał ostatnio w wątpliwość plany firmy Las Palm dotyczące budowy największego w naszej części Europy parku rozrywki. Czy ta inwestycja może nie dojść do skutku?

Jak podaje gazeta wątpliwości budzi biznesowa przeszłość Petera Jana Muldera, tajemnice wokół źródeł inwestowania oraz niski kapitał zakładowy spółki Las Palm. Firma odpiera zarzuty twierdząc między innymi, że Las Palm to spółka celowa, powstała po to, aby realizować i zarządzać projektem Adventure World Warsaw, a nie go finansować. Oznacza to, że nie powinna być utożsamiana z samymi inwestorami. Ci, jak tłumaczy Las Palm na tę chwilę nie mogą zostać przedstawieni, głównie ze względu na konkurencyjne plany budowy 'Park of Poland' oraz dlatego że inwestorzy chcą pozostać anonimowi. Informacje, jakie są źródła finansowania mogą zostać podane do publicznej wiadomości z momentem startu budowy i to też pod warunkiem, że inwestorzy wyrażą taką zgodę.

Zgodnie z informacją jaką podaje biuro prasowe firmy Las Palm plan budowy parku jest nadal aktualny. Prace budowlane powinny zacząć się w pierwszej połowie przyszłego roku. Przedstawiciele firmy Las Palm cały czas zaangażowani są w rozwój projektu, odbywają spotkania z władzami Grodziska Mazowieckiego, z Ministerstwem Infrastruktury, z mieszkańcami. Warto również nadmienić, że wizualizacje i koncepcje dotyczące parku zostały przygotowane przez znaną w branży parków rozrywki firmę JoraVision, co daje nadzieję na końcowy efekt.  

Oczywiście mamy prawo być sceptyczni. Nie mamy zbyt wielu powodów by wierzyć, że taka inwestycja może dojść do skutku mając w pamięci wcześniejsze tego typu projekty. Aby to się zmieniło Adventure World Warsaw powinno przedstawić więcej informacji na temat inwestycji. Dopóki nie pojawi się więcej liczb i danych na temat tego przedsięwzięcia, będą miały miejsce spekulacje dziennikarzy i niechętne głosy, od których aż roi się na portalach internetowych. 

My nadal wierzymy, że brak konkretnych odpowiedzi ze strony Las Palm wiąże się jedynie z zachowaniem tajemnicy w początkowej fazie tego projektu i wkrótce będziemy mogli świętować otwarcie polskiego tematycznego parku rozrywki.


 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.