Przewodnik po parkach rozrywki

Park of Poland poszukuje partnera branżowego. Będzie park rozrywki?

Tagi: Park Rozrywki, Park Of Poland, Pop, Park W Mszczonowie

Park of Poland poszukuje partnera branżowego. Będzie park rozrywki?

Jak podaje Puls Biznesu w tym roku może dojść do rozpoczęcia budowy parku tematycznego pod Warszawą. Park of Poland powoli realizuje kolejne punkty ściśle strzeżonego planu.

Park of Poland ma powstać pod Mszczonowem. Inwestycję nadzoruje spółka Global City Holdings (GCH), do niedawna znana jako Cinema City International. 

Projekt Park of Poland został mocno okrojony, w stosunku do jego pierwszej wersji, przedstawionej na konferencji prasowej w 2011 roku. Trzy lata temu zakładano, że kompleks PoP zajmie powierzchnię ok. 500 hektarów i będzie kosztować 2 miliardy złotych. Miał w nim znaleźć się nie tylko park tematyczny i rollercoastery, aquapark czy inne atrakcje, ale także hotele, pralnie, oczyszczalnia ścieków, centrum handlowe, różnego typu usługi, kina i wiele innych obiektów.

Projekt został zmodyfikowany. GCH dysponuje około 100 hektarami gruntów, na których to planowana jest budowa parku. Aktualnie trwają rozmowy z potencjalnym partnerem, który ma być odpowiedzialny za to, jaki będzie ostateczny kształt kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Wybrany partner branżowy ma być odpowiedzialny za dobór atrakcji i ustalenie dokładnego profilu obiektu. Media podają, że finalizacja rozmów z partnerem strategicznym oraz prezentajca harmonogramu prac ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Peter Dudolenski, prezes GCH poinformował, że prace przygotowawcze inwestycji kosztowały już 20 mln euro, a wartość całego przedsięwzięcia jest na razie trudna do oceny. 

Pomysłodawcy nadal zakładają, że park rozrywki ma być porównywalny z takimi obiektami jak niemiecki Europa-Park (największy park rozrywki w Niemczech, 3. w Europie) czy PortAventura w Hiszpanii (6. na liście 10. najchętniej odwiedzanych europejskich parków rozrywki).

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.