Przewodnik po parkach rozrywki

„Park of Poland” - największy park rozrywki planowany pod Mszczonowem

Tagi: Park Of Poland, Mszczonów, Moshe J. (Mooky) Greidinger, Inwestycja, Hotel, Nowy Park Rozrywki, Centrum Rozrywki Rodzinnej, Wręcza

„Park of Poland” - największy park rozrywki planowany pod Mszczonowem

Pisaliśmy ostatnio o planowanej budowie parku rozrywki w województwie mazowieckim, jakościowo porównywalnego z takimi europejskimi atrakcjami jak francuski Disneyland Paris czy Europa-Park w Niemczech. Inwestor sprawdzał wcześniej możliwości ulokowania parku między innymi w gminach Błonie i Grodzisk Mazowiecki. Wygląda jednak na to, że najbardziej prawdopodobne miejsce lokalizacji inwestycji to gmina Mszczonów, a dokładniej okolice wsi Wręcza, która może niebawem stać się sławna na całą Polskę.

Gwarantem powodzenia inwestycji ma być grupa kapitałowa od lat inwestująca w Polsce i, co najważniejsze, znająca doskonale polskie realia. Jest to kapitał tworzący między innymi takie firmy jak Ronson Development oraz Cinema City. 18 listopada br. z mieszkańcami Wręczy spotkał się główny udziałowiec Moshe J. (Mooky) Greidinger i przedstawił w szczegółach przyszłą inwestycję.

Przypomnijmy, że cały park ma mieć powierzchnię powyżej 500 ha i kosztować 2 miliardy złotych. Na jego terenie ma znaleźć się centrum rozrywki rodzinnej i edukacji, kompleks szkoleniowy dla klientów biznesowych a także kilka hoteli pięciogwiazdkowych. Szacuje się, że tylko w parku rozrywki zatrudnienie znajdzie około 2000 osób. Oficjalnie nie wiadomo jeszcze kiedy park powstanie, ale przedstawiciele grupy kapitałowej rozpoczęli już wykupywanie gruntów pod inwestycję.

Trzymamy kciuki i liczymy na to, że projekt zostanie zrealizowany i w końcu w Polsce powstanie nowoczesny park rozrywki na miarę XXI wieku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.