Przewodnik po parkach rozrywki

„Park of Poland” - największy park rozrywki planowany pod Mszczonowem

Tagi: Park Of Poland, Mszczonów, Moshe J. (Mooky) Greidinger, Inwestycja, Hotel, Nowy Park Rozrywki, Centrum Rozrywki Rodzinnej, Wręcza

„Park of Poland” - największy park rozrywki planowany pod Mszczonowem

Pisaliśmy ostatnio o planowanej budowie parku rozrywki w województwie mazowieckim, jakościowo porównywalnego z takimi europejskimi atrakcjami jak francuski Disneyland Paris czy Europa-Park w Niemczech. Inwestor sprawdzał wcześniej możliwości ulokowania parku między innymi w gminach Błonie i Grodzisk Mazowiecki. Wygląda jednak na to, że najbardziej prawdopodobne miejsce lokalizacji inwestycji to gmina Mszczonów, a dokładniej okolice wsi Wręcza, która może niebawem stać się sławna na całą Polskę.

Gwarantem powodzenia inwestycji ma być grupa kapitałowa od lat inwestująca w Polsce i, co najważniejsze, znająca doskonale polskie realia. Jest to kapitał tworzący między innymi takie firmy jak Ronson Development oraz Cinema City. 18 listopada br. z mieszkańcami Wręczy spotkał się główny udziałowiec Moshe J. (Mooky) Greidinger i przedstawił w szczegółach przyszłą inwestycję.

Przypomnijmy, że cały park ma mieć powierzchnię powyżej 500 ha i kosztować 2 miliardy złotych. Na jego terenie ma znaleźć się centrum rozrywki rodzinnej i edukacji, kompleks szkoleniowy dla klientów biznesowych a także kilka hoteli pięciogwiazdkowych. Szacuje się, że tylko w parku rozrywki zatrudnienie znajdzie około 2000 osób. Oficjalnie nie wiadomo jeszcze kiedy park powstanie, ale przedstawiciele grupy kapitałowej rozpoczęli już wykupywanie gruntów pod inwestycję.

Trzymamy kciuki i liczymy na to, że projekt zostanie zrealizowany i w końcu w Polsce powstanie nowoczesny park rozrywki na miarę XXI wieku.

Komentarze

Przychodzące wyszukiwane hasła

lunapark mszczonów, park of poland pod mszczonowem, park rozrywki mszczonów, mszczonów park rozrywki, gdzie znajduje sie najwiekszy park rozrywki w polsce, lunapark blonie, najwiekszy lunapark niemcy, najwiekszy park warszawa, największy park rozrywki, największy park rozrywki planowany w polsce .

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >