Przewodnik po parkach rozrywki

Polacy coraz chętniej odwiedzają europejskie parki rozrywki

Tagi: Park Rozrywki, Europa-Park, Disneyland Paryż, Europejskie Parki Rozrywki, Heide Park, Niemieckie Parki Rozrywki, Hansa Park, Parc Asterix, Wycieczka, Komunia, Prezent Urodzinowy

Polacy coraz chętniej odwiedzają europejskie parki rozrywki

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna wycieczki do europejskich parków rozrywki stają się coraz bardziej popularne. Według danych gazety w 2010 roku do parków rozrywki wyjechało aż 150 tysięcy Polaków, o 20% więcej niż rok wcześniej.

Najchętniej odwiedzanym parkiem jest francuski Disneyland. Na kolejnym miejscu w rankingu popularności znajdują się parki u naszych zachodnich sąsiadów: Heide-Park, Hansa Park oraz Europa-Park.

Większość osób wyjeżdża do parków za pośrednictwem biur podróży. Wyjazdy organizują takie firmy jak TUI czy Neckermann a także mniejsze biura podróży, które specjalizują się w wycieczkach do parków. Oferta dostosowana jest do potrzeb klientów. Można wybrać opcję z dojazdem zorganizowanym lub z dojazdem własnym. Organizowane są wycieczki do pojedynczych parków (choćby do Europa-Parku) jak i wycieczki objazdowe po dwóch i więcej parkach (na przykład opcja: Disneyland wraz z położonym niepodal Parc Asterix).

Wycieczki do parków rozrywki są chętnie kupowane z okazji komunii czy jako prezent urodzinowy, stanowią bowiem ciekawą alternatywę dla standardowych prezentów.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title

Komentarze