Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Shambhala - najwyższy rollercoaster w Europie już działa

Tagi: Park Rozrywki, Rollercoaster, PortAventura, Shambhala, Najwyższy Rollercoaster W Europie

[WIDEO] Shambhala - najwyższy rollercoaster w Europie już działa

W ostatni weekend, po wielu miesiącach oczekiwań, uruchomiony został najwyższy rollercoaster w Europie. Jego parametry robią wrażenie nawet na największych fanach kolejek górskich. Już ponad 15 000 osób miało okazję sprawdzić jakie przeżycia dostarcza Shambhala.

W sobotę, 12. maja prezydent Generalitat, Artur Mas wraz z szefostwem parku PortAventura, Antonim Massanell i Carlo Umberto Bonomi, uroczyście uruchomili nową atrakcję.

Wokół rollercoastera stworzono obszar tematyczny o powierzchni 14 000 m2, przedstawiający wyimaginowane królestwo himalajskie. Scenografia wzorowana była istniejącym we wschodnich Himalajach państwem Bhutan. Nazwa nowej atrakcji to nazwa mitycznej krainy Shambhala, zlokalizowanej prawdopodobnie poniżej Tybetu. Jest uznawana za niedostępny raj, magiczne miejsce, gdzie panuje pokój i mądrość.


Imponujące rozmiary nowego rollercoastera w PortAventura.

Nowy rollercoaster zmienił nieco widok, jaki roztaczał się dotychczas w PortAventura, zdominowany przez kolejkę Dragon Khan

Shambhala to najważniejsza inwestycja parku od otwarcia parku w 1995 roku. To rollercoaster, który ma imponujące, rekordowe, jak na Europę, paramtery. Jest wysoki na 76 metrów, osiąga prędkość przy pierwszym spadku dochodzącą do 134 km / h i zapewnia najwyższy w Europie spadek z wysokości 78 metrów! Długość toru wynosi 1650 metrów.

Producentem jest firma Bollinger & Mabillard, która wcześniej stworzyła Dragon Khana. Budowa takiego rollercoastera jak Shambhala to koszt 25 mln Euro.

Tak wyglądały pierwsze testy Shambhala A tu pierwsi śmiałkowie na rollercoasterze.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.